30222017_10211015076240883_1821791231357747200_o

K finále má bližšie Lukáš Piják a spol z HBK PROTEF Považská Bystrica

Slovenská hokejbalová extraliga je po prvom semifinálovom víkende a my sme už skôr upozornili, že v sérií ŠKB Martin s HBK PROTEF Považská Bystrica na seba narazili Kysučania. Domáci dres totiž oblieka Róbert Drábik a u hostí je to momentálne jediný hráč do poľa Lukáš Piják. Na súpiske PROTEF-u figurujú aj Tomáš Čičala, František Čičala a Tomáš Bajánek, ktorí ťahali mužstvo v základnej časti, ale v súčasnosti rekonvalescentujú.

rasd

ŠKB Martin rozohral prvý zápas výborne a viedol 2:0 aj 3:1. Na druhý gól domácich s veľkým prehľadom prihrával čadčiansky veterán Róbert Drábik, keď sa dostal k loptičke pred bránou a hoci mohol strieľať, excelentne ponúkol gól na čepeľ legendárnemu hráčovi spod Turca Michalovi Hrivnákovi. 300 gólový hráč v slovenskej extralige nezaváhal a zvyšoval na 3:1.

Do tohto momentu boli Martinčania v „laufe“. Všetko nasvedčovalo tomu, že domáci získajú prvý zápas pre seba. Vychádzala strela, výborne chytal Milan Murček. Nestalo sa tak. Možno chýbal štvrtý gól, ktorý by zlomil odpor hostí z Považskej Bystrice, ktorí hrýzli a hrýzli, kým nezačal úradovať majster sveta v drese PROTEFU Lukáš Piják. Trojnásobný hokejbalista roka na Kysuciach spôsobil obrat a v priebehu 8 minút pomohol dvoma prihrávkami k vyrovnaniu stretnutia, ktoré pokračovalo do predĺženia.

58675132_2704024466281236_4926860712996765696_o

Tam sa naskytla príležitosť novej akvizície v bielom drese, čerstvému hokejovému majstrovi Slovenska. Michal Kluka prijal diagonálnu prihrávku od Lukáša Pijáka, nabehol si z ľavej strany a hoci tiesnený, prepasíroval loptičku za chrbát nešťastného Murčeka.

V druhom dueli sa hostia ujali vedenia a do prvej tretiny viedli 0:2. Keď zvýšili na 0:3 domácim zasvietila výstraha. Martin dokázal znížiť na 2:3, no Považská Bystrica pridala ešte dva góly a bolo po zápase. Kysuckí hráči v druhom zápase nebodovali. Stav série je 0:2 a všetci sa sťahujú do Považskej Bystrice, ktorá má pred sebou prvý mečbal o postup do finále Slovenskej hokejbalovej extraligy.

SLOVENSKÁ HOKEJBALOVÁ EXTRALIGA

VÝSLEDKY PLAY-OFF SEMIFINÁLE

Sobota, 27. 4. 2019

ŠKB Martin – PROTEF Považská Bystrica 3:4 pp (0:0, 2:1, 1:2 – 0:1)
Góly:
17. Poliaček (Tomka, Tomečko), 18. M. Hrivnák (DRÁBIK, Michal Murček), 36. Jonák (Fedor, Michal Murček) – 26. Nemčík (Rufati), 42. Švantner (PIJÁK, Bujdák), 43. Linet (PIJÁK, Kukučka), 52. Kluka (PIJÁK). /stav série: 0:1/

Hokejmarket Skalica – Kometa Vrútky 4:3 pp (0:2, 1:1, 2:0 – 1:0)
Góly:
18. Válek (Krajsa), 38. Krajsa (Rampáček), 45. Miklík (Patinka), 55. Patinka – 13. SImon, 14. Čavajda (Greňo), 27. Fillo (Čavajda). /stav série: 1:0/

Nedeľa, 28. 4. 2019

ŠKB Martin – PROTEF Považská Bystrica 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Góly:
28. Tomečko (Michal Murček, Poliaček), 34. Poliaček – 1. Kluka (Drevenák), 9. Švantner (Balušík), 23. Švantner (Miške, Lukáč), 34. Lukáč (Linet), 44. Oravec. /stav série: 0:2/

Góly: 23. Sobol (D. Janáč), 37. Smetana (Božik, Sobol), 44. Sobol (Mikéska), 51. Miklík (Božik) – 5. Fillo (Simon), 9. Čavajda (Vidlár), 26. Parobok (Učník). /stav série: 2:0/

TOMÁŠ URBANÍK, foto: Adrián Danaj