60536382_2737050602978622_6984947442819006464_o

Hral sa skvelý hokejbal do posledného momentu

Slovenská hokejbalová extraliga. Finále na tri víťazné zápasy. Prvý víkend končí zmierlivo 1:1. Po druhom víkende je stav série 2:2. Všetko vrcholí u víťaza základnej časti na Záhorí. Posledný krát v sezóne 2018/2019 si obliekali výstroj, padali posledné pokyny trénera. Fanúšikovia oboch tímov v očakávaní. Čo môže byť krajšie ako vyhrať taký zápas pre seba? Zvlášť, keď na jeho konci čaká zaslúžená odmena za celú sezónu? Šport vie byť spravodlivý a niekedy môže mať aj zmysel pre drámu. Ako vnímal jeden zo strojcov historického postupu Považskej Bystrice do finále slovenskej extraligy a tiež posledný hvizd rozhodcu v sezóne, ktorý určil, že si on a jeho tím odvezie strieborné medaily? Tomáš Čičala sa vyznal z toho, aké je byť druhý, ale aj rozdiel medzi sezónami, keď sa klub zachraňoval v súťaži a teraz, keď bojoval o majstrovský titul.

Ako vnímate svoje posledné zápasy vo finále Slovenskej Extraligy? Aké sú pocity pár hodín po nevydarenom piatom dueli?

Tak, zápasy priniesli asi to čo každý čakal od finálovej serie. Skvelý hokejbal do posledného momentu. Séria na maximálny počet zápasov. Veľmi veľa súbojov. Bohužiaľ posledne 2 zápasy sme hrali bez efektivity zakončenia a to nás stálo titul.

kpy

Je niečo, čo by ste urobili inak ako hráč?

Verím na osud takže rozhodne nie.

Tréner Teska sa tiež vyjadril, žeby nič nemenil z toho, akú stratégiu ste v klube zvolili. Dá sa povedať, že PROTEF pôjde do novej sezóny silnejší?

Určite je v PROTEF-e nastavené myslenie a skladba tímu tak, že niekoľko rokov môže diktovať muziku v lige. Martin Kolek sa skvele stará o veci okolo holejbalu, naozaj klobúk dole pred tým, čo pre považský hokejbal robí. Áno, môžem povedať, že budúcu sezónu budeme opäť o niečo silnejší. Už počas tejto sezóny sme mali troch kľúčových hráčov zranených, ktorí by určite ovplyvnili dianie na ploche, takže keď sa vrátia, mužstvo pôjde hore.

61118364_2749224318427917_5687688507053572096_n

Boli ste pri historickom prvom finále v Považskej Bystrici ale aj v časoch, keď klub zachraňoval ligu. V čom sa mužstvo zmenilo a môžeme sa tešiť na novú éru HBK?

Keď sme chodievali zachraňovať ligu, mentalita mužstva bola nastavená práve len na tú záchranu. Udržať sa a mať pokoj. Teraz, keď prídete do šatne, je tam atmosféra úplne niekde inde. Z každého jedného kúska šatne cítite, že ideme vyhrať a teraz už vieme, že máme svoju kvalitu, len tam ešte chýba kúsok tej víťaznej vyspelosti, ktorá príde ruka v ruke s úspechom.

K minuloročnému extraligovému bronzu ste pridali tentokrát strieborný úspech. Komu by ste ho venovali?

Mojej celej rodine, skvelej manželke a synovi, ktorí ma na každom zápase podporujú a majú so mnou trpezlivosť, že aj keď je vonku pekne tak sa naháňam za loptičkou (úsmev)

Čo vás čaká najbližšie dni? Čomu sa budete venovať? Pôjdete pozrieť majstrovstvá sveta do Košíc?

Určite sa budem venovať svojej práci v mäsiarni, ktorá ma živí. Popri tom sa chcem kondične pripravovať na ďalšiu sezónu. Do Košíc veru nepôjdem. Hokejbal je moja srdcovka, ale ja si ho užívam najradšej na ploche. Je to vždy lepšie ako sa pozerať(úsmev)

S kým sa vám hráva najlepšie? S kým si najviac rozumiete a prečo?

Najlepšie sa mi hráva s bratom, keďže ho poznám takmer na 100 percent a dokážem predvídať jeho hru čo mi robí hokejbal o dosť ľahší. Dlhú dobu sme hrávali spolu ja, bracho a Jakub Rufati a myslím, že nám chémia dosť fungovala pokiaľ neprišli zranenia. U nás v mužstve nájdete asi každý typ hráča od neskutočného bojovníka ako je napríklad Ajo Miške až po profesora s neskutočným prehľadom ako je Roman Bujdak, čiže hrať je s kým vždy! (úsmev) 

61469269_2762256043791411_7506737483397201920_o

Kto je v klube najväčší zabávač?

Najväčší zabávač? Noooo asi záleží, kto má akú náladu (zamyslene) Dlhé roky v tomto smere vynikal Janči Pružinský, ktorý po zimnej časti ukončil extraligovú kariéru, ale po zime prišiel pomôcť „Šandy“, ktorého bolo tiež plná kabína (úsmev)

Ako vidíte účinkovanie slovenskej hokejbalovej reprezentácie na blížiacich sa domácich majstrovstvách sveta v Košiciach?

Akurát som pozeral nomináciu. Mám tam 5 spoluhráčov ktorý si to zaslúžia a plus sú tam borci čo ukazujú niekoľko rokov či už v extralige, alebo v reprezentácií, že tam patria takže naša reprezentácia má vysokú šancu vyhrať domáce MS a znovu kraľovať 2 roky svetovému hokejbalu.

TOMÁŠ URBANÍK, foto: Milan Kováčik a archvív T. Č.

KYSUCKÝ ŠPORT