23905558_1982422848441405_7156265670292593498_n

HEL: Trojica Gabčo, Piják, Čičala Bratislavu zdolala!

Z Kysučanov si v sobotu zahrali len v drese Považskej Bystrice a veru, bolo sa na čo pozerať. Z piatich gólov v sieti Ružinova svietil kysucký zápis pri každom a to bodovali „len“ dvaja!

Bude to znieť neuveriteľne, ale až pri štyroch kusoch v sieti Ružinova svietilo meno František „Franky“ Čičala. Urastený tvorca hry sa hokejbalom doslova bavil. Ako pre nás spomenul: „Dostávam dostatok priestoru na ihrisku, čo ma motivuje oplácať dôveru bodovými zápismi. Myslím si, že moja  herná pohoda vyviera z pohody celého tímu.“ Už len doplníme, že sa tímu z Považskej Bystrice mimoriadne darí, veď vedie tabuľku Slovenskej hokejbalovej extraligy!

Bodovo sa prebudil Slovenský reprezentant Lukáš „Pijus“ Piják. Do štatistík si pripísal dva góly a patril24068242_1982422568441433_5412883368226373004_n k najaktívnejším na ihrisku: „Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. Nástup sme mali skvelý, už v 9. minúte bolo 3:0 a do prestávky sme súpera ničili. Druhá tretina bola dosť nervózna. Dochádzalo k zbytočným vylúčeniam a hra sa kúskovala. V poslednej časti hry sme pridali dva góly a rozhodli o výsledku.“

Prvý Lukášov gól vznikol po aktívnom napádaní, keď mu vyšla súhra s Ferom Čičalom, ktorý mu prihrával na pravú stranu a „Pijus“ triafal medzi betóny Mareka Ivana. Za druhým gólom sa rýchlonohý Kysučan prešprintoval až z vlastného obranného pásma a ešte stihol efektne, blafákom upratať loptičku do siete.

23795384_1982422391774784_1066385560800206150_nZa zmienku stojí fakt, že v zápase padol hetrik. Prvý hetrik v HEL zaznamenal bývalý hráč HBK Čadca U19 a Vicemajster SR Samuel Gabčo. Pozoruhodné je, že pri každom jeho góle bol „Franky“ a v tíme ich súpera nastupuje tréner Slovenskej hokejbalovej reprezentácie U20 Dušan Danko, ktorý Samuela nominoval na prípravný dvojzápas proti Českej republike. Teraz môže mať istotu, že urobil dobre.

Exkluzívne pre nás sa mladý extraligový kanonier rozrozprával o tom, aký je to pocit, streliť hetrik medzi mužmi: „Určite je to super pocit! Niečo také sa nevidí každý zápas. Ja som to mal o to ľahšie, že som nastupoval s „Rufim“ (Jakub Rufati) a Ferim Čičalom, ktorí mi dokázali šance na zakončenie vypracovať.“ Hneď nato nás zaujímalo, ako si na jednotlivé góly spomína: „Pri prvom góle „Rufi“ nahodil na brankára, ten loptičku vyrazil a ja som bol pri nej prvý aj vďaka Tomášovi Kukučkovi, ktorý mi skvele odstavil hráča. Pri druhom góle som dostal prihrávku na strelu  „z prvej“, ktorá mi nesadla, ale vďaka Bohu doletela do siete (úsmev) Pri treťom góle som dorážal vlastnú strelu.“

Pre Kysucký šport Viktória Zlatá, Foto: Milan „Yetti“ Kováčik