28424791_2096143313736024_2168593959277101323_o

HEL: Tomáš Bajánek si otvoril gólový účet!

Vicemajster SR U19 v drese Čadce a súčasný hráč HBK PROTEF Považská Bystrica si otvoril strelecký účet aj v našej najvyššej seniorskej súťaži. Mladý obranca pravidelne nastupuje v drese lídra tabuľky, za čo sa odvďačil svojím premiérovým gólom!

28741365_10210509496794420_1848774318_n

Keď sme Tomáša kontaktovali, bol veľmi rád a spokojný s výkonom mužstva aj svojim vlastným. Prvý gól medzi mužmi dal po dorážanej strele v presilovej hre, ktorú často trávi pred brankárom súpera. Pravdepodobne ide o menší nováčikovský krst ohňom, keďže pred branou to zvykne veľmi bolieť. Aj vďaka jeho príspevku si Považská Bystrica pripísala tri body za víťazstvo nad ŠK 98 Pruské v pomere 3:1. O to zaujímavejší bol fakt, že pred Tomášom skóroval ešte jeden Kysučan. Vlastne už len on. Cestu za víťazstvom otvoril a poistil aj svojím druhým gólovým príspevkom v zápase, už ostrieľaný útočník Lukáš Piják. Všetko stihol v prvej tretine. Požiadal sme ho o pár slov k víťaznému zápasu: „Úvodná tretina bola z našej strany veľmi dobrá. Súpera sme nepustili do vyloženej šance. Prvý gól som strelil počas presilovej hry, keď mi na pravú stranu prihrával Roman Bujdák,“ rozrozprával sa útočník lídra HEL a pokračoval, “aj na druhý gól som dostal prihrávku od Romana, no tento krát na modrú čiaru. Využil som ponúknutý priestor a triafal k pravej tyči súperovej brány.“

Slovenská hokejbalová extraliga mala v programe dvojkolo. V sobotu bol PROTEF na ihrisku v Martine. Tento zápas označili odborníci za zápas kola a aj bol. Ostrieľaní Martinčania si z lídra ťažkú hlavu nerobili a pripravili mu pevnú obranu a efektívny útok. Niečo k zápasovej taktike, ktorá slávila úspech, napísal Róbert Drábik z ŠKB Martin: „S lídrom tabuľky sme chceli zahrať rovnako takticky ako s Jokeritom. Ako už býva zvykom, nastúpili sme desiati a brankár. Neostávalo nám nič iné, ako poctivo brániť a dostávať sa do prečíslení. Na konci prvej tretiny sme otvorili skóre, keď brankára prekonal Michal Wagner. Vďaka stanovenej taktike, ktorá slávila úspech sme v druhej tretine zvýšili vďaka gólu Rasťa Bieleného. Ten istý hráč poistil naše víťazstvo do prázdnej brány v samom závere stretnutia. Za pochvalu stojí výkon nášho brankára Ruda Ivadyho, ktorý pokryl všetky strely súpera.“ ŠKB Martin tak v zápase kola ukončil víťaznú sériu HBK PROTEF Považská Bystrica a v boji o play-off získal cenný skalp a tri body!

Výsledky HEL

Sobota, 3. 3. 2018

Jokerit Petržálka – Lion Svidník 4:2, ŠKB Martin – HBK PROTEF Považská Bystrica 3:0, Hokejmarket Skalica – HBK Diaková 4:2, Kométa Vrútky – ŠK 98 Pruské 4:1, HBC Enviform Třinec – HBK Nitrianski rytieri 0:4, MŠK Vippokerpro Kežmarok – LG AB Hokej Bratislava 3:2, HBC Košice – Leaders Ružinov 1:4.

Nedeľa, 4. 3. 2018

HBK Nitrianski Rytieri Nitra – ŠKB Martin 2:1, HBC Košice – LG AB Hokej Bratislava 2:4, HBK Hokejmarket Skalica – HBK Lion Svidník 8:2, MŠK Vippokerpro Kežmarok – Leaders Ružinov 2:3, Jokerit Petržálka – HBK Kométa Vrútky 4:5, HBK PROTEF Považská Bystrica – ŠK 98 Pruské 3:1, HBK Diaková – HBC Enviform Třinec 4:0.