22519323_1938604642823226_2196142128595721123_n

HEL: PROTEF tvrdí muziku a vedie tabuľku!

Hokejbalový klub z Považskej Bystrice zasadol na trón priebežného poradia Slovenskej hokejbalovej extraligy. Nemalú zásluhu má na tom pätica kysuckých hokejbalistov. Do štatistík sa zapísal ďalší Kysučan. Třinec však doplatil na zlý úvod a podľahol LG AB Bratislava 4:6…

Slovenská hokejbalová extraliga (HEL) má za sebou 10. kolo a dohrávané stretnutie. Ako sme naznačili v úvode, šlo o Považskú Bystricu, ktorá v sobotu hostila Jokerit Petržálku  a v nedeľu jej hráči vycestovali za Vysoké Tatry do Kežmarku..

Pre Považskú je to historický moment. Po tretine súťaže viesť o štyri body pred druhým a sedem pred tretím, je pre nás top…“ nechal sa počuť Tomáš Regec po úspešnom šesť bodovom víkende. Slová hlavného trénera dopĺňa  Lukáš Piják, keď opísal zrod víťazstiev: „Proti Jokeritu sme nezačali dobre a hneď v prvej minúte sme inkasovali gól. Hru sme postupne dostávali pod svoju kontrolu, z čoho pramenili aj góly. V bráne nás podržal výborný Peťo Buliš.“ Už pri opise zápasu v Kežmarku, šiel zo slov Slovenského reprezentanta, chlad: „Hru komplikovali poveternostné podmienky. Dážď a vietor sa podpísali pod výkon oboch mužstiev. Možno povedať, že sa stretli dve vyrovnané mužstvá, no my sme chceli uspieť o niečo viac. Hrali sme ako partia, za čo si celé mužstvo zaslúži pochvalu. Strelecky sa darilo Arabovi (Jakub Rufati), ktorý zaznamenal hetrik!“ veru, počasie malo na svedomí aj menší záujem divákov, hoci v Kežmarku vyhrali boj o domáce ihrisko, vode a vetru zatiaľ rozkázať nevedia ani tam.

Na východe sa odohral ešte jeden duel s kysuckou účasťou. Do Svidníka cestoval Martin a s ním aj Róbert Drábik: „Po dlhej ceste, v sychravom počasí a na dve formácie šlo z našej strany o náročne stretnutie. Som rád, že sme dotiahli zápas do víťazného konca, aj keď v predĺžení, no získali sme veľmi dôležité body. Škoda, že sme nevyužili presilovku 5 na 3.“ Martinčanom úvod sezóny nevychádza podľa predstáv. Elitný klub spod Turca však pomaly, ale isto pridáva na obrátkach. Veríme, že sa mu bude dariť aj vďaka novým bodovým príspevkom Kysučana v zostave.

Pozornosť kysuckých fanúšikov sa opierala aj na zápas Třinca s LG. Podmienky zápasu museli domáci upraviť na vyhovujúce, čo sa im aj podarilo. Diváci mohli vidieť dve strany mince výkonu domácich. Kým v prvej tretine využili hostia slabú koncentráciu, nerozohranosť a veľké chyby v obrane, druhú a tretiu tretinu šlo o úplne iný duel. Do druhej časti hry vhupol Třinec ako uragán, keď stiahol náskok súpera o dva góly na 2:4! Presadili sa Pail a Cieslar.  Do konca tretiny sa sieť vlnila ešte dva krát. Na treťom domácom góle mal zásluhu Ivan Jaroš. Odrazenú loptičku usmernil na mladého Bala, ktorý svoju príležitosť pretavil do tretieho gólu domácich. Hostia zvyšovali strelou od modrej, z čepele nepokrytého hráča na 3:5. LG pridalo ešte jeden gól a to v tretej tretine. Dlhú sériu presilových hier napokon využili pri prevahe 5:3 strelou kapitána Minarika – 3:6. Posledné slovo mal ENVIFORM. Taktiež z presilovej hry triafal Dittman. Gól však padol v samom závere a len zmiernil výsledok prehry. Třinec však ukázal srdce a bojovnosť. V budúcich zápasoch sa môžeme tešiť na zaujímavé duely.

Ďakujeme všetkým hráčom za krátke zhrnutie a osobný príspevok do našej rubriky. Veríme, že sa im bude dariť a v zdraví získavať body do HEL tabuľky.

Výsledky HEL klubov s kysuckými hráčmi

Sobota: Hbk PROTEF Považská Bystrica – Jokerit Petržálka 4:1, Hbc Enviform Třinec – LG AB hokej Bratislava 4:6, Lion Svidník – ŠKB Martin 1:2 pp. Nedeľa: ŠK Vippokerpro Kežmarok – PROTEF Považská Bystrica 1:3…