31957285_230143817754788_9036829229093748736_n

HEL: PROTEF MÁ VIAC AKO „LEN“ BRONZ

Slovenská hokejbalová extraliga vrcholí! Posledná séria sezóny nás ešte len čaká, avšak pre víťaza základnej časti z Považskej Bystrica sa cesta skončila pred bránami vysnívaného finále. Napriek vedeniu v sérií, napriek víťazstvu v základnej časti. Ako to vnímajú ďalší Kysučania s cenným kovom na krku, ktorí boli pri historických výsledkoch?

Ťahali klub počas celej sezóny, ako ťažné kone pluh na roli. Obsadzovaní do oslabení, či presiloviek, rozumejú si na ihrisku aj za mantinelom. Že sa stretli v Považskej Bystrici nie je náhoda. Enkláva kysuckých hokejbalistov koketovala s mužstvom dlhší čas. Skladba mužstva sa tvorila aj počas aktuálnej sezóny, kým všetko zaklaplo. Po ťažších začiatkoch, postupnom úspechu, dokráčali pred brány nesmrteľnosti. Ich čas ešte zrejme príde, no zaslúžia si absolutórium a pozornosť, veď …

Lukáš Piják

30715715_10211066725452081_689331655323680768_oS Považskou Bystricou treba počítať do budúcnosti. Ťažko sa mi vyjadruje. Emócie sú stále silné. Boli sme blízko finále, nakoniec sme museli skloniť hlavy pred hráčmi LG. K situácii pred gólom LG na 1:1 sa nejdem vyjadrovať, ale ovplyvnilo to zápas. Napriek tomu že sme skončili v semifinále si myslím, že sme odohrali úspešnú sezónu. Tretie miesto je historicky najlepšie umiestnenie pre Považskú Bystricu. Pred sezónou sme o takomto niečom ani len nesnívali. Nemáme sa za čo hanbiť. S prehľadom sme vyhrali základnú časť a nechýbalo veľa a mohli sme sa biť o titul. Vyhrali sme z 26 zápasov 21. Doma sme v základnej časti nestratili ani bod. Aj o tom svedčí kvalita nášho tímu.

Chcel by som poďakovať naším skvelým fanúšikom ktorí nás povzbudzovali celú sezónu. V play of hlavne v Martine nám vytvorili domáce prostredie. Čo sa týka samotných zápasov, v štvrťfinále s nepríjemným Matinom sme dokázali otočiť sériu a hlavne v druhom keď sme prehrávali o dva góly. Do semifinále sme postúpili zaslúžene. V semifinále sme proti LG po dvoch domácich zápasov vyhrávali 2:0 a v Bratislave sme chceli sériu ukončiť. Nepodarilo sa musel rozhodnúť piaty zápas. V ňom sme dali o gól menej ako súper a preto postúpil. Určite sme neboli horším tímom. Som hrdý na celé mužstvo Považskej Bystrice za „odmakanú“ sezónu. Keď vyprchá z nás sklamanie, uvedomíme si, že sme dosiahli historicky prvú medailu v kategórii mužov pre Považskú Bystricu

A čo sa týka sezóny z môjho pohľadu? Hodnotím ju pozitívne, ale vždy to môže byť lepšie. Som rád že som odohral sezónu bez zranení aj keď záver play-off som dohrával so sebazaprením a s natiahnutým svalom. Bodovo sa mi celkom darilo. Hlavne v play off mi to tam padalo. Škoda vypadnutia, určite by som ešte pár gólov pridal(smiech).

Tomáš Čičala

30743600_10211066704571559_1141425573667536896_oSezóna bola super. Náš počiatočný cieľ bol hrať play-off z horných priečok a to sme splnili, keďže sme vyhrali základnú časť, čo bol skvelý bonus. Play-off je už iná súťaž a každý zápas je iný, ako sme sa sami presvedčili už v prvom kole. V semifinále sme narazili na LG, s ktorými sme to fantasticky rozohrali, no zlomový zápas bol pre nás prvý na pôde súpera, keď sme boli pár minút do konca zápasu jednou nohou vo finále. Žiaľ, postup sme si nechali prekĺznuť pomedzi prsty. Taký je už šport. Inak by to bola nuda (smiech). Aj keď po semifinále zavládlo v kabíne sklamanie, postupom času sme si uvedomili, že sme získali historicky prvú medailu pre mužský považsko-bystrický hokejbal. Aspoň pre mňa má táto bronzová medaila cenu zlata. Juniori získali zlato a to hovorí za všetko, že sa v Považskej Bystrici začína silná éra hokejbalu.

Tomáš Regec

Sezóna sa z počiatku nevyvíjala dobre. Začínalo nás 10 chalanov a navyše nás nečakane opustil tréner Ladiver. Hrozilo aj odhlásenie z ligy. Nakoniec sme predsa len do ligy nastúpili a dosihali najlepší výsledok v histórií klubu. V závere pla-off nás zasialo množstvo zranení kľúčových hráčov, ktorí nemohli hrať na 100%, čo nám nedovolilo premeniť finálový match ball. Posledné zápasy nevyšli podľa našich predstáv a podľahli sme veľmi kvalitnému súperovi. Samozrejme nás teší 3.miesto, aj keď sme nesmierne chceli hrať finále. Máme mladý tím, ktorý zbiera skúsenosti a v budúcej sezóne budeme opäť veľmi silní.

František Čičala               

30222238_10211015054160331_452048353035812864_oMyslím si, že to bola veľmi náročná sezóna. Vyhrali sme základnú časť HEL, čo sa dá považovať za veľký úspech pre klub, na čo sme chceli nadviazať aj v play-off. Ako sa zvykne hovoriť, je to iná súťaž, čo sa potvrdilo. Začali sme ho s rešpektom, čo sa odzrkadlilo na výsledkoch. Našťastie sme sa zomkli a vrátili k našej pôvodnej hre, ktorá nám po celý rok prinášala ovocie. Dá sa povedať, že sme cez Martin postúpili zaslúžene. Semifinále proti LG sme mali vynikajúco rozbehnuté a stačilo nám jedno víťazstvo do finále. Podľa mňa nastal zlom v treťom zápase, keď sme ešte 5 minút dokonca vyhrávali a napokon sme ho aj tak dokázali prehrať. Tým sme dodali veľkú silu LG k tomu, aby dokonali obrat v celelj sérií. Ťažko hodnotiť, kto bol lepší, lebo každý zápas mal iný náboj. Myslím si, že zaslúžene postúpili a sú vo finále HEL. Našou cenou útechy boli bronzové medaily, ktoré po čase považujeme za historický úspech pre PROTEF Považskú Bystricu.

Niekto z pätice kysuckých hokejbalistov v službách PROTEF-u  predsa len získal zlatú medailu. Bol to Tomáš Bajánek, keď si k striebru s HBK Čadca, vybojoval tentokrát v kategórií U19+  titul s Považskou Bystricou.

Tomáš Bajánek

32073058_1495469617242740_9162730264026152960_nAko sa cítil po zisku titulu v Slovenskej hokejbalovej extralige U19+ Tomáš Bajánek?

Po fyzickej stránke som bol dosť ubolený, ale to k tomu patrí. Na to, že som odohral posledný zápas s natiahnutou šľachou na pravom zápästí, sa cítim z toho, že som majster SR, veľmi dobre. Je to neopísateľný pocit, o čom mám normálne stále chuť hovoriť. Je to niečo, čo mi navždy ostane v pamäti.

Aká bola cesta za titulom?

Celú sezónu to bolo ťažké. Každý súper dával do toho všetko. My sme chceli ísť za zlatom, čo sa nám aj podarilo ako kolektívu.

Čomu môžete pripísať úspešný záver sezóny?

Robili sme naozaj všetko preto, aby sa darilo. Nie vždy to šlo, ale verili sme si. Sme dobrá partia na ihrisku aj mimo neho. Povzbudzovali sme sa a makali jeden za druhého, čo rozhodlo.

Koho podporu ste cítili najviac?

Myslím si, vlastne, som o tom presvedčený, že to bol Martin Melicherčík (tzv. Pišta). Bez neho by sme to nezvládli a nebolo ani jedného zápasu, kedy by nám neveril. Keby bol v každom tíme taký tréner, bolo by všetko o inom. Veľmi mu ďakujem za podporu. Samozrejme aj svojím spoluhráčom a rodičom.

Autor Tomáš Urbaník, foto: Adrián Danaj a archív

KYSUCKÝ ŠPORT