30265025_10211015047440163_9080045267335512064_o

HEL: Považská Bystrica vyrovnala Martin. Kysučania bodovali.

Začalo play-off! Slovenská hokejbalová extraliga je v druhej fáze. Hokejbalisti sa zhodujú, že ide o inú súťaž. Je to tak. Tabuľkové rozdiely sa mažú a každý ide od nuly. Na počet víťazstiev. Kysučania sú pri tom a bodujú! Piják, Chromiak, Drábik. Trio našich borcov, čo prehovorilo do štatistík.

Považská Bystrica vyhrala základnú časť. Jej hráči si oficiálne prebrali pohár, tanier aj cenu pre najlepšieho brankára. O minútu na to sa to začalo. ŠKB Martin, jeden z najskúsenejších tímov HEL, pricestoval v zaujímavom zložení. Takmer každý jeden hráč má reprezentačné skúsenosti.. Takmer každý vie, čo znamená vyhrať titul v najvyššej slovenskej súťaži, alebo na svetovom fóre. Na lavičke reprezentačný tréner Jozef Ďuriš. No radosť stretnúť hokejbalových žoldnierov, ktorí sa do play-off pozreli z ôsmeho miesta. „Radšej to s tým Třincom mohli prehrať. Radšej so Svidníkom, ako toto…“ Počúvate na tribúne.

A veru, prvý zápas sa v niesol v duchu, ktorý stál pri hosťoch. Hoci domáci mali optickú prevahu, ich strely končili na výstroji Petra Jurošeka. V play-off nechytá brankár, ktorý by mal jeho skúsenosti. Martinčania hrali umne. Vyrážali do nebezpečných protiútokov, ktoré mali myšlienku aj niečo viac. Premenené šance. Jeden by povedal, že nepadli pekné góly, ale hrá sa na góly. Hostia si splnili cieľ. Vyhrali jeden zápas. Že šlo o prvý v sérií o to lepšie pre nich. Na druhý deň sa situácia opakovala. Do 19. minúty bolo 1:3, keď sa presadili dvaja Kysučania. Najprv Lukáš Piják znižoval na 1:2, aby Róbert Drábik posielal svojich do dvojgólového vedenia. Zaručené tipy, koľko skončí séria, nemali konca kraja. Do 38. minúty. Neúnavný Lukáš Piják položil gól na hokejku spoluhráča Bušovského. Vykresali iskierku nádeje. O štyri minúty na to domáci opäť rozjasali tribúny. Demáček poslal zápas do predĺženia. V ňom sa gól nezrodil, preto si diváci museli počkať na nájazdy. V nich vyzrel na Jurošeka jedine Rufati a bolo rozhodnuté. Martinčania nedali svoje povestné nájazdové predstavenie a séria sa vyrovnala. Víťaz základnej časti sa tešil. Stav série 1:1 nie je najhorší. Hoci, ako zaznelo v nedeľu na KHL-ke, „do Martina sa nechodí vyhrávať“, šancu majú obaja súperi. Uvidíme, kto sa bude tešiť na konci. Ktorý Kysučan postúpi do semifinále. V hre je pätica z PROTEFU, alebo jeden borec z ŠKB. Už sa tešíme na víkend!

VÝSLEDKY

Sobota, 7. 4. 2018

HBK PROTEF Považská Bystrica – ŠKB Martin 1:4 (1:2, 0:1, 0:1), Góly: 11. Ďurkech (Piják) – 6. Fodrek (Ladiver), 14. Javorka (Kollár), 26. Beniač (Ladiver, Zluky), 33. Fedor. /stav série 0:1/. Kometa Vrútky – HBK Lion Svidník 4:3 pp a sn (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 1:0). /stav série 1:0/. HBK HOKEJMARKET Skalica – LG ABHOKEJ Bratislava 0:2 (0:0, 0:1, 0:1). /stav série 0:1/. MŠK VIPPOKERPRO Kežmarok – Jokerit Petržalka 2:6 (0:2, 1:2, 1:2). Góly: /stav série 0:1/.

Nedeľa, 8. 4. 2018

MŠK VIPPOKERPRO Kežmarok – Jokerit Petržalka 3:2 pp (0:0, 2:2, 0:0 – 1:0), Góly: 19. Bednár (Olejník L., Kromka), 20. Glevaňák D. (Vašaš), 49. Vašaš – 18. Božik (Chromiak, Kováč Ra.), 30. Chromiak (Kratochvíla, Božik). /stav série: 1:1/. HBK PROTEF Považská Bystrica – ŠKB Martin 4:3 pp a sn (1:2, 0:1, 2:0 – 0:0, 1:0). Góly: 12. Piják, 28. Bušovský (Piják), 41. Demáček (Bednár), rozhodujúci sn Rufati – 4. Fodrek, 8. Fedor (Wagner), 18. Drábik (Fedor). /stav série: 1:1/. Kometa Vrútky – HBK Lion Svidník 4:2 (1:0, 1:1, 2:1). Stav série: 2:0. HBK HOKEJMARKET Skalica – LG ABHOKEJ Bratislava 2:3 (0:2, 1:1, 1:0). Stav série: 0:2.

TOUR, foto: Danaj