brano-chiff2

HEL: Play-off ako remeň, rozhodne piaty zápas!

Je to tak! Obe semifinálové série slovenskej hokejbalovej extraligy budú končiť posledným možným duelom. Musí sa rozhodnúť. Kto z koho? Bude domáca pôda výhodou? Kto nevydrží tlak? Pomôžu štipľavé odkazy, alebo „čistú“ hlavu v najťažších chvíľach? Pôjde o detaily!

Ťažko polemizovať a predpovedať možný priebeh. LG AB hokej Bratislava oplatil rovnakou mincou PROTEFu Považská Bystrica, keď vyrovnal nepriaznivý stav na zápasy z 0:2 na 2:2. Predovšetkým prvý domáci duel v Bratislave a tretí v poradí znamenal všetko. Hralo sa do konca. Hostia viedli pár minút (5) pred koncom 2:3. Presadili sa Tomáš a Fero Čičalovci. Kysuckí bratia spoločne s  Ruffatim zariadili dva góly hostí. Nestačilo to. LG sa dostal do série. Najprv vyrovnal 5 minút pred koncom Takáč, aby v prvej minúte predĺženia rozhodol Šálka. Druhý bratislavský duel vyhrali domáci hokejbalisti na nulu. Zaslúžene. Modro-biele ambície zatienila červeno-čierna radosť „ra ra ra GUERERA“!

Jokerit a Vrútky. Séria plná energie a hokejbalového náboja. Obaja doma raz vyhrali, aj prehrali. Obaja majú na finále. Braňo Chromiak nebodoval, ale jeho výkon šiel rapídne na hor. Z mladého skalitského chlapca zreje kvalitný slovenský hokejbalový hráč. Čoskoro nastane jeho čas. Ako spoluhráč Miro Božík. Ten má hokejku azda vo všetkom, čo sa mihne v sieti. Vrútky ho majú plné ihrisko. Kométa stavia na tímovosti. Roky budujú stroj na úspechy. Lihan, Filo, Rechtorík. Semifinále môže rozhodnúť  ktokoľvek. Kto to bude?

V sobotu pôjde o všetko. V hre je 7 Kysučanov. Hrajú o svoje kariérne maximum. Kto postúpi do finále HEL, ligy aktuálnych majstrov sveta? Pôjde o každú loptičku a centimeter na ihrisku. To sa oplatí vidieť! Osobne, alebo live stream!

VÝSLEDKY PLAY-OFF HEL

1. zápasy, Sobota 28. 4. 2018

Jokerit Petržalka – Kometa Vrútky 4:1 (1:0, 2:1, 1:0). /stav série 2:1/

LG ABHOKEJ Bratislava – HBK PROTEF Považská Bystrica 4:3 pp (2:1, 0:1, 1:1 – 1:0)
Góly:
6. Thron (Fumač, Takáč), 8. Šalka (Fumač), 40. Takáč (Kostka, Kanich), 46. Šalka – 15. Gabčo, 26. Rufati (T. Čičala, F. Čičala), 35. Čičala T. (Čičala F., Rufati). /stav série 1:2/

1. zápasy, Nedeľa 29. 4. 2018

Jokerit Petržalka – Kometa Vrútky 1:4 (1:2, 0:1, 0:1). /stav série 2:2/

LG ABHOKEJ Bratislava – PROTEF Považská Bystrica 4:0 (2:0, 2:0, 0:0). /stav série 2:2/