22489706_1938603659489991_1885283893310672650_n

HEL: Martin v play-off, Považská Bystrica stále na čele…

…a Třinec daroval body Svidníku, keď sa po dvoch hrúbkach v obrane zbavil sľubného vedenia. Naši chlapci bodovali. Róbert Drábik a Tomáš Urbaník si pripísali asistenciu a František Čičala strelil gól.

skalica_bystrica-768x403Po 16. kole Slovenskej hokejbalovej extraligy (HEL) môžeme s istotou povedať, že HBK PROTEF Považská Bystrica prezimuje na prvej priečke. Pätica Kysučanov, Lukáš Piják, Tomáš Čičala, František Čičala, Tomáš Bajánek a Tomáš Regec je pri historickom míľniku tohto klubu a hoci na pôde majstra zo Skalice PROTEF nepredĺžil 12 zápasovú víťaznú šnúru, pred posledným domácim duelom roka proti druhým Vrútkam sa už nič nezmení. Vlastne áno. Zmení  sa bodový odstup prvých dvoch tímov HEL. Aký bude, už ukáže sobotňajší duel. Pokiaľ nenasneží. Budeme vás informovať.

Posledné kolo HEL môže ovplyvniť reprezentačný zraz Slovenskej hokejbalovej reprezentácie do 20 rokov. Nejeden mladík z výberu Dušana Danka patrí k stabilným hráčom svojho extraligového mužstva a tak sa tréneri materských klubov budú musieť nad zostavou posledného kola lepšie zamyslieť.  Mladíci budú mať v sobotu do obeda už dva reprezentačné zápasy v nohách. V žilinskej „korytnačke“ si zmerajú hokejky s rovesníkmi z Čiech. Bude sa na čo pozerať. Z Kysuckých hráčov sa v nominácií objavil Tomáš Bajánek (HBK PROTEF PB) a Braňo Chromiak (Jokerit Petržálka).  Obaja sú pred reprezentačnou premiérou, preto im budeme držať palce!

V zápasoch 16. kola HEL sa objavilo niekoľko Kysučanov. Najúspešnejších sme už spomenuli. Bodovali traja, no na body do celkovej tabuľky to vyšlo len Robovi Drábikovi. Jeho ŠKB Martin viezol tesnú výhru z ihriska Košíc, keď sa na dôležitých góloch podieľal asistenciou aj člen širšieho výberu Slovenskej reprezentácie masters. ŠKB Martin sa tak na poslednú chvíľu, tesne pred zimnou prestávkou, pretlačil do play-off HEL!

Body doma neudržal ani druhý nováčik. HBC ENVIFORM Třinec mal našliapnuté k prvej výhre. Súpera v prvej tretine prehrával v každej hernej činnosti a viedol 2:1. Druhá tretina však vyzerala úplne inak. Mužstvu nepridali dva góly po hrubých chybách v obrane, ktorými sa Svidník dostal do vedenia. Náskok si LION udržal a na dlhú cestu za Vysoké Tatry naložil plný bodový zisk. Na druhý gól domácich prihrával Tomáš Urbaník.

František Čičala vsietil druhý a vyrovnávajúci gól v ostro sledovanom zápase na Záhorí. HBK PROTEF Považská Bystrica cestoval na ihrisko majstra do Skalice. Úvod hosťom vôbec nevyšiel a mohli byť radi, že po prvej tretine nebolo 5:0. V ďalšom priebehu hry sa postupne pozviechali a dostali do hry. Počas dobývania domácej brány priadli dva pekné góly. Práve druhý dal náš hráč, ktorý si predĺžil sériu zápasov s aspoň jedným bodom. Na druhej strane sa jeho klub rozlúčil so sériou víťazstiev a v 13. diely spanilej jazdy, zaknihoval prehru, keď doplatil na hrubú chybu v závere zápasu. Nič to nemení na fakte, že PROTEF prezimuje v čele extraligového pelotónu..

Pre Kysucký šport, Viktória Kysucká. Foto: Vladimír Miček a ilustračné foto