24862260_10210186529727738_1288036351665270480_n

HEL: História sa nepýta, história sa píše…

HBK PROTEF Považská Bystrica prezimuje prvýkrát na čele najlepšej ligy sveta. V sobotu skončila prvá časť Slovenskej hokejbalovej extraligy. Do hry zasiahlo niekoľko Kysučanov! František Čičala otváral skóre derby zápasu prvého PROTEFU s druhou KOMETOU, Lukáš Piják prihrával a sám jeden gól dal a v gólovej prestrelke pod Turcom, prispel dvoma áčkami Róbert Drábik.

ŠKB Martin však nedotiahol zápas do víťazného konca. Nad jeho sily bol obhajca titulu zo Skalice. Domáci mali výnimočnú druhú tretinu, keď sa trafili dovedna štyri krát a do tretej tretiny šli mužstvá s nerozhodným skóre 4:4. Tam už úradoval obhajca titulu a tromi gólmi rozhodol o tom, že si pod vianočný stromček privezie z martinskej palubovky plný počet bodov.

25157930_10210186447405680_3722643923635861666_nPrvý PROTEF Považská Bystrica sa po prehre v Skalici pripravoval na domáci duel s druhým celkom súťaže z Vrútok. KOMETA pricestovala odhodlaná uspieť, alebo aspoň nepredať kožu lacno.. Kysuckí útočníci boli rozdelení v dvoch formáciách. Do prvej nastupoval Lukáš Piják a v druhej zase starší z bratov Čičalovcov. Lepšie začali domáci, otváral skóre František Čičala. Škoda, že zápas nedohral pre trest do konca hry, jeho príspevky dávali hre šťavu. Tomáš Regec tak musel nahradiť výnimočne platného hráča, čo na chvíľu pocítila celá striedačka. Kométa sa dostala do hry niekoľkými premenenými gólovými šancami v prvej tretine. Domáci však mali veľké odhodlanie a Lukáša Pijáka. Prvý bod zaznamenal asistenciu na gól Lukáša Ďurkecha. Pri svojom druhom bode si vymenili úlohy a „Pijus“ z bezprostrednej blízkosti prestrelil Bolibrucha gólom na 3:3. Zásluhu na vyrovnaní má aj domáca ikona zadných radov Roman Bujdák. Zápas mal skutočný náboj derby. Rozhodovali detaily a početné výhody. Paradoxne sa Považská Bystrica nadýchla k víťazstvu vo vlastnom oslabení. Marek Demáček si urobil vo vlastnom oslabení výlet do útočného pásme, keď s loptičkou na čepeli a dvomi obrancami na chrbte obiehal bránku hostí a presne trafil voľné miestečko pri bližšej tyči smutného brankára 24991245_10210186592209300_2458038202515356687_nKométy..

Slovenská hokejbalová extraliga má zimného kráľa. Prvýkrát v jej histórií prezimuje na špici HBK PROTEF Považská Bystrica. Opakujeme sa? Nevadí. Nás teší fakt, že sa pravidelne na ihrisku a v modrobielom drese objavujú kysucké mená a hráči, ktorí vedia potiahnuť tím a v kanadskom bodovaní patria k najlepším. Ktovie, možno sa aj medzi nimi skrýva Športovec roka 2017.

Všetkým našim chlapcom a ich spoluhráčom želáme príjemné prežitie vianočných sviatkov, kvalitnú regeneráciu a samozrejme zimnú prípravu.

Viktória Kysucká, foto: Adrián Danaj