ssp

Hasičský SuperPohár po prvý krát na Kysuciach

12. ročník Slovenského SuperPohára v požiarnom športe sa bude konať 13.10.2018 o 9:30 na futbalovom štadióne FK Čadca. To už všetci vieme, ale to čo sa dozviete z nasledujúcich riadkov, sú novinky a dôležité informácie. Na čo sa teda môžeme v sobotu tešiť a čím bude 12. ročník jedinečný?

V prvom rade Slovenský Superpohár po prvý krát zavíta na Kysuce. V severnej časti Slovenska sú doma až dve hasičské ligy. Severoslovenská Hasičská Liga má za sebou už 11. ročníkov o niečo mladšia, Nočná Hasičská Liga Žilinského kraja „odbehala“ už 6. ročník. Obe tieto ligy dokázali v minulosti vyhrať hasiči z DHZ Podvysoká. Paradoxne v uplynulej sezóne podvysočania nepôsobili v žiadnej lige na Slovensku. O organizovanie SSP požiadali ešte v Poľnom Kesove, kde so striebornými medailami na krku sa po dvoch víťazstvách stali vtedy najúspešnejším tímom superpohárovej histórie.podv-1600x800

Hasičské súťaže v Podvysokej majú bohatú históriu. Za posledných desať rokov sa na podvysockej trati vystriedali ligové kola Severoslovenskej hasičskej ligy (SSHL), NHLky, Župného pohára ŽSK, ale Podvysoká bola po dva roky aj jediný slovenský hostiteľ kola Moravskoslezskej Hasičskej Ligy (MSL), ktorú v roku 2017 s prehľadom vyhrali.

Aj keď sú podvysočania skúseným organizátorom, pre zorganizovanie tak prestížneho podujatia, akým Superpohár rozhodne je, si zvolili futbalový štadión športového klubu okresného mesta – FK Čadca. Pre tento priestor určite hovorí nielen kvalitný povrch, ale aj široké zázemie a rozľahlý priestor. V okolí štadióna je dostatok spevnených parkovacích plôch a jednoduchá príjazdová cesta. Štadión sa nachádza v širšom centre Čadce v smere z centra na Makov. V jeho blízkosti je vlaková zastávka – Čadca zastávka. Štadión je vybavený krytou tribúnou a okolo hracej plochy sú betónové miesta na sledovanie, takže každý si určite nájde výhodné miesto, aby mal dokonalý výhľad na samotný závod.

MODERÁTORI:

Už s predstihom bolo avízované, že čo sa týka moderátorov, to organizátori nenechali na náhodu a k mikrofónom pozvali naozajstné ESÁ. Mirko Štefun a Jakub Paulíček po prvý krát spolu na jednej udalosti. Aby sa obaja mohli pripraviť na vás čo najlepšie, pošlite im vyplnený formulár o vašom tíme. NÁJDETE HO TU: http://hasici.top/superpohar/
Mirec je obľúbený moderátor zo súťaží prevažne v žilinskom kraji, ale bravúrne zvládol aj 10. superpohár v Poľnom Kesove. Jakuba poznáte zo súťaží z poza rieky Moravy a jeho moderátorské umenie už roky obdivujeme aj na populárnej súťaži – Memoriál V.I.Lenina

OBČERSTVENIE:

Ako už býva tradíciou o občerstvenie sa kompletne postarajú domáci organizátori. Pitný režim pokryli v spolupráci so značkou KOZEL, môžete sa tešiť nielen na pivo tradičné, ale aj ich nealkoholické nápoje. Rovnako aj stravu budú pripravovať  hasiči z Podvysokej so svojim zohratým tímom. V ponuke budú okrem tradičných jedál aj povestné „podvysocké hamburgery“

Nakoľko sa štadión FK Čadca nachádza v obytnej zóne v blízkosti Kysuckej nemocnice je na príkaz mestského úradu prísny zákaz manipulovať s ohňom a horľavými látkami v priestore štadióna ako aj v jeho okolí. Na dodržiavanie poriadku a bezpečnosť budú dozerať aj príslušníci mestskej polície v Čadci.

VIP ZÓNA:

Organizátori si pre pozvaných hostí, partnerov a zástupcov zúčastnených líg pripravili zaujímavú novinku. V priestoroch neďaleko trate bude pristavený atraktívny PártyBUS, ktorý bude slúžiť ako VIP zóna s výhľadom na trať. Aj týmto krokom chceli organizátori oceniť činnosť tých, ktorí sa významnou mierou zaslúžili o napredovanie a popularizáciu hasičského športu.

ONLINE PRENOS:

Ďalšou novinkou bude aj partia, ktorá sa bude starať o vysielanie ONLINE prenosu. Superpohár 2018 bude vysielať Hasičské Rádio na svojom YouTube kanále Hasiči.TOP, online prenos bude doplnený aj ONLINE vysielaním Hasičského rádia a textový online prenos s aktuálnymi výsledkami.

ssplive

 

 

 

 

 

 

 

internet pre ONLINE PRENOS kompletne zabezpečil :

cadca-net-bill

 

 

 

 

 

 

 

TRIČKO PRE FANÚŠIKOV:

no nie, magnetky sme pre vás nepripravili, každý správny fanúšik hasičského športu si na pamiatku určite rád zakúpi OFICIÁLNE TRIČKO SLOVENSKÉHO SUPERPOHÁRU 2018.

AKCIOVÁ CENA: 10€

OBJEDNÁVKY POSIELAJTE NA (veľkosť, adresu a tel. číslo): superpohar@hasici.TOP

PARTNERI PODUJATIA:

Mesto Čadca, Žilinský samosprávny kraj, www.hasicskyrokskozlom.sk, Bison Sportswear, Fire Systém, FIREPORT

Hlavný mediálny partner: www.hasicskeradio.sk

Harmonogram SSP 2018

# PROGRAM ČAS
1 PREZENTÁCIA HASIČSKÝCH DRUŽSTIEV 08:00-08:45
2 NÁSTUP HASIČSKÝCH DRUŽSTIEV 09:00
3 1.KOLO SÚŤAŽNÝCH POKUSOV 09:30
4 2.KOLO SÚŤAŽNÝCH POKUSOV PO 15 MIN PAUZE
5 VYHODNOTENIE DO 20 MIN PO UKONČENÍ

informácie budeme aktualizovať

oficiálna stránka: www.superpohar.sk

info pre zúčastnené družstvá: http://hasici.top/superpohar/

FB udalosť: www.facebook.com/events/660267744372746