23634350_2048401081840486_709728259_o

Hajduk: Našim cieľom je byť na prvej priečke

Florbalisti z Devils Čadca atakujú postup do 1. ligy, no ako sa sami mali možnosť presvedčiť nie vždy ide všetko podľa predstáv, alebo tabuľkového postavenia. Po suverénnych výsledkoch prišla remíza 5:5 s FBK Raptors z Rabče a prehra s FBK BCF Dukla Banská Bystrica o tri góly 8:11. Opýtali sme sa Ľudovíta Hajduka, jedného z najproduktívnejších hráčov Devils aj mestskej florbalovej ligy, ako vníma pôsobenie klubu v 2. najvyššej súťaži a jeho postupové ambície..

Ako hodnotíš doterajšie pôsobenie Devils Čadca v 2. lige stred?

Zatiaľ ťažko hodnotiť, lebo sezóna ešte prebieha.  Mali sme aj výborné zápasy, ale nevyhli sme sa ani zlým výkonom. Momentálne sme na druhom mieste, po sobotňajšej prehre s Banskou Bystricou. Takže našim cieľom je byť opäť na prvej priečke.

Máte ešte šancu postúpiť do prvej ligy?

Ak budeme pravidelne trénovať a na určitých postoch sa posilníme, tak myslím, že áno. Ale to je skôr otázka na nášho pána trénera.

V čom vás zaskočila Banská Bystrica?

Neviem, či nás až tak zaskočila, skôr sme zo začiatku zápasu hrali nezodpovedne a lenivo. Všade sme boli neskôr ako súper a to sa aj odzrkadlilo na výsledku prvej tretiny, ktorú sme prehrali 5:0. V druhej tretine sme zvýšili tempo, ale nepodarilo sa nám výraznejšie znížiť výsledok. Tretia tretina bola najlepšia, no nevyhli sme sa hlúpym chybám. Takže nešlo o to, či nás BB zaskočila, ale skôr o to, že my sme robili hlúpe chyby a nehrali sme naplno.

Uvidíme vás ešte hrať na domácej palubovke?

Myslím, že nie. Každý tím organizuje dve domáce kolá a my sme ich už odohrali proti Turanom a Rabči.

V mužstve patríš k najproduktívnejším hráčom. S kým sa ti hrá najlepšie?

Máme v tíme veľa šikovných chalanov. Ja patrím už k tej staršej skupinke hráčov, ktorí si 2. Ligu mali možnosť vyskúšať. Väčšinou nehráme tí istí hráči pokope, ale dobre sa mi hrá v útoku s Jankom Gajdošíkom, Marekom Drábom alebo aj s kapitánom Slavom Odruškom.

Bude 99 bodov, ako minulú sezónu v Čadci?

(úsmev) To je ešte otázne. Mestská liga v Čadci sa túto sezónu prispôsobila druhej lige, takže sa nehrá každú sobotu ako po minulé roky. Hrám za Dream Team a po minulej sezóne chceme dosiahnuť lepší výsledok ako konečné tretie miesto. Či bude 99 bodov ako minulý rok je vo hviezdach.

Pomaly, ale isto sa blížia Vianoce, riešiš ich pomaličky?

Momentálne ani nie. Nejaké nápady na darčeky by som už mal, ale zrejme to nechám až na poslednú chvíľu, tak ako každý rok…

Pre Kysucký šport Tomáš Urbaník, foto: Zuzana Čičová.