krasno1

FUTBALOVÉ REVIEW, ALEBO ČO SA UDIALO NA FUTBALOVÝCH TRÁVNIKOCH

TIPOS III. liga stred : Čadca bez bodu, Tatran tesne s víťazstvami.

TJ Tatran Krásno nad Kysucou 1:0 ŠKM Liptovský Hrádok (01.05. 17:30)

Krásno zvládlo aj stredajšie vložené kolo. Privítali na svojom ihrisku súpera z Liptova, ktorý obsadzoval horné priečky tabuľky. To však hovorilo opak, pretože na jar nedokázali viac zabrať. Rovnako to dopadlo aj v Krásne, keď Tatran ich dokázal zdolať tesne 1:0. Gól priniesla štandartná situácia po rohu, keď si lopta našla v 16-ke Kamila Kolena a tri minúty do konca zaistil tesné vedenie. Hráči v modrých dresoch zvládli dôležitý zápas naplno a vzdialili sa dnu tabuľky.

TJ Tatran Krásno nad Kysucou 1:0 MŠK Novohrad Lučenec (05.05. 17:00)

Počasie, ktoré vládlo v nedeľu, nebolo to pravé futbalové. Kto mohol, bol doma, kto chcel, tak vyšiel do dažďa povzbudzovať. Niekoľko priaznivcov si našlo cestu na mestský futbalový štadión v Krásne. S výkopom o 17 sa odohral zápas proti Lučencu. Hosťujúce mužstvo na jar bodovalo v troch zápasoch a len v jednom naplno.

Zápas sa začínal v pomalom tempe, keď sa mužstvá rozohrávali, neohrozovali jeden druhého a skôr sa zoznamovali. V prvej 15-minútovke sa domáci predstavili strelou na bránu z kopačky Ševčíka, s tou ale gólman hostí nemal problém. Novohrad sa snažil ohroziť domácu bránu len z dvoch rohov. Tie domáca obrana bez problémov zvládla. Zato domáci ohrozili bránu Lučenca, keď dvoma strelami vystrašili brankára Grujičiča, ale gól do polčasu nepriniesla ani jedna akcia.

Druhý polčas začal podobne, keď obe mužstvá hrali zozadu, no akcie neprešli do zakončenia. Tak či tak, domáci stále viac udávali tempo hry. Držanie lopty či strelecké pokusy, v tom predčil Tatran svojho súpera. Keď sa tlak stupňoval, prišli aj šance. Najprv vzruch na tribúnach spôsobil domácej 13-ky Kristiána Gábora, ktorý si prebral loptu na hranici šestnástky a vystrelil. S jeho strelpu mal veľké problémy Grujičič, avšak loptu dokázal vytesniť na brvno. Druhá podobná situácia sa odohrala na druhej strane územia. Hosťujúci stopér napálil loptu do svojho spoluhráča, lopta sa dostala k domácim a prihrávka zľava dostala k nikým nebránenému Matúšovi Ševčíkovi. Ten však z bezprostrednej blízkosti trafil tyč a lopta sa už pred bránu nevrátila.

Zlom prišiel v 80. minúte zápasu. Akcia domácich sa skončila na kopačke Andreja Jakubca, ktorý zamieril svoj pokus do pravého dolného rohu brány. Brankár Grujičič nedokázal na jeho pokus zareagovať zákrokom a lopta prešla za jeho chrbát. Domáci teda vsietili vytúžený gól a dostali sa do tesného vedenia. To už nepustili, do konca zápasu výsledok ubránili a tri body do tabuľky boli doma. Tatran v tabuľke postúpil o ďalšie miesto vyššie, aktuálne je na 12. priečke a tabuľkovo sa priblížili dnešnému súperovi.

FK Čadca 0:2 MŠK Námestovo (01.05. 17:30)

Čadca chcela doma napraviť nepriaznivú jarnú sériu prehier, keď  nebodovala v 4 zápasoch za sebou. Na domácom ihrisku sa predstavili proti Námestovu, ktoré na jar nedaruje body nikomu. Tak to ostalo aj po stredajšom prvomájovom kole, keď porazili Čadcu doma na nulu. Góly padli v oboch polčasoch, keď sa presadil v prvom najprv Patrik Chovan a v druhej polovici Lukáš Čecho. Hra o záchranu sa pre klub z najväčšieho mesta na Kysuciach komplikuje každým kolom.

FK Čadca 0:3 MFK Žarnovica (04.05. 17:30)

Sobotňajšie 20. kolo nebolo o nič iné, ako to stredajšie. Na sever Kysúc prišiel súper z rovnakej tabuľkovej oblasti ako Námestovo. Výsledkovo na jar však boli o niečo horšie, šanca na zisk bola teda vyššia. Realita ale ukázala, že v Čadci prevláda trápenie. Doma znova prehrali na nulu, inkasovali 3 a prehrali. Hetrik za hostí si pripísal 18-ročný Viktor Vondryska. Po zápase Liptovskej Štiavnice, keď prekvapivo zdolala Fiľakovo na ich pôde, sa vyrovnala Čadčanom v tabuľke. Nemohúcnosť Čadce potvrdzuje fakt, že za 5 zápasov vsietili len 2 góly, naopak, inkasovali 21.

IV. liga sever : Makov doma naprázdno, Staškov si delil body

ŠK Javorník Makov 0:1 OŠK Baník Stráňavy (05.05. 15:30)

Makov doma privítal súpera ťažšej kategórie. Po zápase v Staškove boli na zápas naladení víťazstvom. Baník začal na jar 4 prehrami, potom však sériu prelomili v posledných dvoch kolách víťaznými zápasmi. Makovčania však na súpera vedia, na jeseň ho porazili na ich ihrisku 3:1. Domáci nezvyknú doma prehrávať, na konte majú doma len jednu porážku, avšak Stráňavy prišli do Makova s úmyslom bodovať. Súboj im však nevyšiel, so Stráňavami prehrali tesne 0:1 a tie im oplatili spomínanú porážku z jesene. Gól sa  Baníku podarilo dosiahnuť v 8. minúte vďaka Michalovi Lajšovi. Domáci nedokázali odpovedať a preto ostali naprázdno. V tabuľke sa prepadli na 10. miesto, kde im na krk dýcha len 4 bodový rozdiel na posledné Diviaky, ak sa neráta odstúpená Terchová.

ŠK Olympia Bobrov 2:2 FK Slávia Staškov (05.05. 17:00)

Staškov sa prišiel na Oravu napraviť chuť k súperovi z dolného konca tabuľky. Bodovo nie je na tom Bobrov úchvatne, posledných 5 zápasov bodoval len raz, tri body uchmatli proti Makovu. Zápasy Staškova sa niekedy dajú poňať ako bláznivé, napríklad remíza 4:4 s Makovom na jar, výhra 4:3 nad Diviakmi, remíza 3:3 s Rajcom a ich nasledujúcim súperom. Na pôde Bobrova mali teda možnosť si pripísať ďalšie body do tabuľky.  Podobné to bolo aj v nedeľu. Gólovo zápas otvorili hostia  Tomášovi Galvákovi, domáci do polčasu vyrovnali dvojgólovým Matejom Stašákom. Vedenie strhol na stranu Slávie Miroslav Polka, ale znova sa podarilo vyrovnať na samom konci zápasu Stašákovi. Remíza je však vítaná a bod si Staškov domov rád odvezie. Tabuľkovo si Slávia polepšila o jednu priečku, a teda je na 6. pozícii.

V. liga sk. A : Tri body z derby ostávajú na domácej pôde

FK Tatran Turzovka 3:0 TJ SPARTAK Vysoká nad Kysucou (05.05. 17:00)

V. liga prináša mnoho stretnutí medzi mužstvami z Kysúc. Vždy sa jedná o emotívne zápasy, kedy hráči chcú odovzdať futbalové srdiečko na ihrisku. Jeden taký sa hral práve v rámci 20. kola, kedy sa stretli geografický susedia. Tabuľkovo i gólovo majú lepšiu bilanciu hostia, avšak do zápasu išli obaja súperi naplno. V tomto prestížnom zápase nechcel ani jeden prehrať.

200 divákov videlo výhru domácej Turzovky. Vedenie otvoril expresným gólom z 3 minúty Martin Hudek. Po polčase sa dvoma presnými zásahmi blysol Roland Šmahajčík, ktorý je neohrozeným vládcom strelcov. Vysoká nedokázala prekonať domácu obranu a ani brankára Urminského a odchádza bez bodu. Tabuľkovo Turzovka vystrelila na 6. miesto, kde môže pomýšľať aj na vyššie priečky. Vysoká ostala na druhej priečke, ale vyrovnalo sa jej Višňové a prehra ju bude veľmi mrzieť.

TJ Snaha Zborov nad Bystricou 1:3 ŠK Čierne (05.05. 17:00)

Zborov je predposledným mužstvom, o 3 body pred poslednou Oščadnicou. Na vlastnom ihrisku privíta Čierne, ktoré taktiež nemusí ísť ďaleko. Zápas bude nemenej zaujímavý, ako na Turzovke, bude jedným z troch v tomto kole, kedy sa strenú kysucké mužstvá. V Zborove si výsledkovo polepšili, na jar dva zápasy vyhrali, keď zdolali Oščadnicu a Bytču. Čierne na jar poľavilo a zvíťazilo len nad Oščadnicou, ostatné zápasy nezvládol. Pôjde o dôležitý zápas, keďže Zborovu ide o záchranu.

Aj napriek oklieštenej zostave dokázalo Čierne na Zborove uhrať výhru. Prvý polčas bolo ticho, keď ani jeden celok nedokázal gólovo zaskvieť. Počas toho druhého naopak góly padli 4. Prvé 3 patrili hosťom, keď sa presadili Petrovia Jurčík a Puček. Domáci korigovali na samom konci vďaka Dominikovi Pagáčovi. Zhruba 150 divákov teda videlo domácu prehru. Zborov si tabuľkovo ani neprilepšil, ani nezhoršil. Čierne ostáva na vyšších miestach tabuľky na rovnakej bodovej hranici ako Turzovka.

TJ Tatran Oščadnica 0:8 MŠK Kysucké Nové Mesto (05.05. 17:00)

Posledný s prvým, také bude posledné derby kysuckých účastníkov V. ligy. Domáca Oščadnica sa chce udržať, ale výsledkovo to nejde tak, ako by malo, avšak dokázali, že vyhrávať vedia. Zato hostia ťahajú skvelú sériu, kedy v každom zápase v tomto roku bodovali, pričom ani jeden neprehrali a vo všetkých strelili aspoň 1 gól. Domáci bojujú o zotrvanie, zatiaľ čo MŠK má možnosť držať si náskok na čele.

Oščadnica však zápas absolútne nezvládla a utrpela najvyššiu prehru počas svojho pôsobenia v V. lige. Pritom do polčasu sa držala len tesne o gól za svojim súperom, keď sa presadil za hostí Planeta. Potom však góly padali ako hrušky. V priebehu 20 minút vymazali hosťujúcu obranu ešte raz Planeta, dva gól ešte pridali najlepší strelec MŠK Miloš Kubala či Martin Papala. Zápas uzavreli Ján Kačáni a Miroslav Kresáň. Vďaka vysokému víťazstvu si Kysucké N. Mesto upevnilo vedúcu pozíciu už o 9 bodov. Domáci Tatran si komplikuje cestu k udržaniu v súťaži a nebude to mať posledných 6 kôl jednoduché.

TJ Slovan Skalité 4:1 ŠK Belá (05.05. 17:00)

Skalité sa od začiatku jari trápilo a bodovalo len v jednom zápase. Aj napriek bodovému odstupu od poslednej Oščadnice nebrali tento fakt Slovanisti na ľahkú váhu, pretože body zbierať treba. V ceste im stála Belá, ktorej séria 4 výhier nenaznačovala jednoduchý boj. Keďže ale domáci chcú vyhrávať a tešiť svojich priaznivcov, museli ísť do zápasu naplno.

A zvládli to teda bravúrne, keď porazili hostí rozdielom triedy. V prvej 45-minútovke sa presadili domáci dvakrát, konkrétne Erik Petrák a František Lušňák. Za hostí znižoval na 2:1 Rudolf Šipčiak. Druhý polčas domáci odskočili výraznejšie gólmi Petra Borovičku a Tomáša Kubicu a zaslúžene vyhrali. Aj vďaka trojbodovému zisku sa viac odtrhli od nechceného dna tabuľky na 11. miesto. Zato hostia sa prepadli na presný stred tabuľky a budú sa chcieť vraciať čo najvyššie.

VI. liga : Radôstka sa dotiahla na lídra vďaka zápasu v Nesluši

O postup

FK Nesluša 2:0 TJ Pokrok Stará Bystrica (04.05. 16:30)

Stará Bystrica pricestovala na juh Kysúc s vedením v tabuľke, čo však na pôde Nesluše nezveladila a bude sa báť o svoje vedenie. Domáce góly sa zrodili po zmene strán, v 61. minúte skóroval Lukáš Minár a na samom konci zápasu Ladislav Šlapka. Nesluša poskočila na druhé miesto tabuľky o postup práve za Starou Bystricou, ktorá má len o bod viac.

TJ Kysučan Ochodnica 1:2 TJ Spartak Radôstka (05.05. 16:30)

S vedomím, že líder zo Starej Bystrice nebodoval, sa Radôstka predstavila na pôde Ochodnice. Tá práve proti prvému celku prehrala naposledy 4:0. Radôstka naopak zvíťazila a chcela sa dotiahnuť na prvý Pokrok. Vyšlo im to, avšak naozaj len veľmi tesne. Najprv vedenie zo 43 minút vďaka Staňa vydržalo hosťom do 61 minúty, kedy vyrovnal domáci Gašinec. V závere však strhol vedenie a aj konečné víťazstvo v samom závere Anton Fekula. Vďaka trom bodom sa dotiahli hostia na prvé miesto, naopak, domáci majú už len teoretickú šancu na postup.

TJ Kysučan Korňa 3:2 TJ Slovan Rudinská (05.05. 16:30)

Najgólovejší zápas uvideli diváci v Korni, kde hostili Rudinskú. Tá sa taktiež chcela dotiahnuť na špicu vďaka bodom v Korni. To im ale prekazili domáci, keď ich o gól dokázali poraziť. Polčas bol remízový vďaka domácemu Hrtúsovi a hosťujúcemu Bučekovi. Po polčase vedenie pre svoj tím zariadil Dávid Kratochvíl. Za hostí znova len vyrovnával Zaťovič. Konečný výsledok a víťazstvo domácim zariadil Michal Učník. Tabuľkovo Korňa nepostúpila, avšak tri body berie všetkými 10-imi. Hostia z Rudinskej sa usadili na 4. priečke, kam spadli po výhre Nesluše a Radôstky.

TJ Slovan Podvysoká 1:0 FK Vadičov (05.05. 16:30)

Ťažký zápas čakal ambiciózny Vadičov. Ten ešte môže pomýšľať na špicu, ale musí vyhrávať, minimálne remizovať čo sa dá. Podvysoká však aj napriek deficitu chcela domácu pôdu uhájiť. Podarilo sa im to najtesnejším výsledkom. Polčas skončil bezgólovou remízou. Po prestávke víťazný gól dosiahol domáci Bytčánek. Čiernou škvrnou zápasu bude červená karta hosťujúceho Jaroslava  Minárika. Podvysoká sa bodovo delí o 6., respektíve 7. priečku s Korňou. Vadičov s 11 bodmi ostáva piaty.

O umiestnenie

FK Polom Raková 0:1 FK Čadca B (05.05. 16:30)

Najtesnejšiu výhru sa podarilo uhrať Čadčianskemu „béčku“. Jediný a víťazný gól dosiahol za hostí už v 14. minúte Michal Faťara. Domácim bude chýbať Jakub Šimek, ktorý po dvoch žltých kartách a následnej červenej oslabil svoje mužstvo. Čadca sa drží na druhej priečke za Novou Bystricou, zato Polom so 7 bodmi obklopuje 6. miesto.

TJ Slávia Zákopčie 2:1 ŠK Radoľa (05.05. 16:30)

Radoľa svoje ambície dlhodobo nenaplňuje. Ani skupina o umiestnenie nie je potešením pre klub z dolných Kysúc. Potvrdil to aj zápas na Zákopčí, ktorý nezvládli a prehrali o gól. Polčas sa skončil bezgólovo, ale po zmene strán domácim vedenie zariadil Martin Riško. Hostia vyrovnávali hneď vďaka gólu Tomáša Šutáka. V poslednej 15-minútovke domáci svoje tri body nechali doma vďaka Vladimírovi Zjavkovi. Aj napriek prehre sa drží Radoľa v hornej polovici tabuľky o umiestnenie, Zákopčie je predposledné.

OŠK Snežnica 0:9 TJ Slovan Nová Bystrica (05.05. 16:30)

Nová Bystrica svoje pôsobenie v skupine o umiestnenie zvláda na jednotku. Na pôde Snežnice si pripísala vysoké víťazstvo, kedy sa presadili kapitán Cáder, Kováč, Trúchly, Dubovický a Držiak. Všetci až na Cádera boli dvojgóloví. Snežnica zažíva mizériu, za dva zápasy dostali nezávideniahodných 19 gólov, naproti tomu žiaden nestrelili. Hostia ostávajú vedúcim celkom v skupine o umiestnenie, Snežnica sa ocitá na opačnom konci, teda poslednej priečke.

FK Lodno 3:1 TJ Olešná (05.05. 16:30)

V Lodne sa predstavila Olešná, ktorá dvojciferným číslom porazila Snežnicu, keď im dala rovných 10 gólov. Avšak na pôde Lodna sa im nepodarilo nadviazať na strelecké chúťky. Domáci otvorili skóre po 2 minútach, keď sieť rozvlnil Škor. Po polčase sa presadil znova, k tomu ešte pridal svoj zásah Šamaj. Hostia znížili vďaka Zimkovi z penalty. Obaja súperi sa tabuľkovo na seba dotiahli, pričom majú aj rovnaký počet bodov.