vysoka

Futbalová exhibícia vo Vysokej, ostatní kysuckí zástupcovia z pohára žiaľ vypadli

Slovenský futbalový pohár SLOVNAFT CUP pokračoval svojím druhým kolom a kysuckým družstvám sa veru veľmi nedarilo. Do tretieho kola postupuje len jediný zástupca, paradoxne nováčik tejto súťaže, TJ Spartak Vysoká nad Kysucou. Do duhého kola sa dostal po vyrovnanom zápase s odvekým rivalom zo susednej obce, Javorníkom Makov. Vysočanom sa podarilo postúpiť až po penaltovom rozstrele a v druhom kole privítali taktiež prekvapenie z kola prvého FK Nižná.

VYSOKÁ NAD KYSUCOU – NIŽNÁ 8:1 (3:1)

Góly: 1., 16. P. Putorík, 24. M. Pavlica, 50. L. Putorík, 52. J. Pavlica, 73., 76., 84. M. Bongilaj – 38. M. Mores

Druhé kolo Slovnaft Cupu prinieslo zaujímavý zápas Vysoká vs. Nižná. Oravčania pôsobia rovnako ako Spartak v V. lige a vyradili v prvom kole favorizovaný IV. ligový Tvrdošín. Naše mužstvo si poradilo v el clasicu na penalty s Javorníkom Makov. Spartak mal bleskový nástup a už v prvej minúte sa presadil P. Putorík. Po krásnej akcii zvýšil opäť P. Putorík na 2-0 a v polovici 1. polčasu navýšil M. Pavlica na 3-0. Spartakovci boli na koni, no ku koncu polčasu trochu poľavili a hostia z niekoľkých šancí vyťažili gól na 3-1. V druhom polčase to už bola tradičná jazda Spartaku, súper z Oravy nevedel kam skôr skočiť a hosťujúci brankár lovil zo siete jednu loptu za druhou. Postupne sa trafili L. Putorík, J. Pavlica a hattrickom sa zaskvela striedajúca nádej Spartaku M. Bongilaj. Naši hráči sa bavili futbalom a skóre sa zastavilo na konečnom výsledku 8-1. Početná divácka kulisa svojich miláčikov po záverečnom hvizde vyprevadila mohutným potleskom. V treťom kole Slovnaft Cupu sa máme na čo tešiť, na naše ihrisko zavíta súper zvučného mena a momentálne druholigový líder FK Poprad!

vysoka2

Zostava:
Švík-Kovalík K., Barčák P., Putorík J., Pavlica M.-Nekoranec, Planeta, Červenec, Putorík L.-Putorík P., Pavlica J.
Striedačka: Kovalík L., Kazík, Bongilaj, Voštinák, Barčák A., Papajčík

zdroj: TJ Spartak Vysoká nad Kysucou

SPARTAK MYJAVA – KRÁSNO NAD KYSUCOU 3:1 (1:1)

Góly: 1. M. Jurík, 55. D. Capko, 63. B. Kočica – 39. Mário Boris

Hráči z Krásna dokázali s nekompletnou zostavou vzdorovať svojmu súperovi so zvučným menom len prvý polčas. V závere zápasu ešte na trávnik nastúpil aj tréner hostí Pavol Staňo, ale nepriaznivý výsledok sa žiaľ zvrátiť nepodarilo.

MŠK Tatran Krásno nad Kysucou: „Na začiatku zápasu sme síce inkasovali od kopačky Juríka, no pred koncom polčasu využil chybu v rozohrávke domácich Mário Boris, ktorý v 40′ vyrovnal na nerozhodných 1:1. V druhom polčase po góloch domácej Myjavy do odkrytej brány v 55′ a po hlavičke v 63′ sme 2. Pohárový zápas prehrali konečným stavom 3:1 a tento ročník Slovenského pohára pre naše mužstvo končí.“

Zostava Tatranu: P. Lastovica – B. Beniač, M. Boris, F. Pagáč (74. J. Zátek), B. Kopásek, R. Sýkora, K. Gábor (79. P. Staňo), M. Rajnoha, B. Macura, V. Harman, T. Ševčík.

MŠK PÚCHOV – FK ČADCA 5:0 (4:0)

Góly: 4. M. Gajdošík, 17., 17. J. Pilát, 19., 47. P. Hrnko

FK Čadca: „Veruže dnes sa v pohári nedarilo. Prehra 0:5 aj keď s kvalitným súperom veľmi mrzí. Nič to, hlavy hore, v sobotu nás čaká doma opäť súper, s ktorým by sa zišlo bodovať – MFK Nová Baňa. Príďte nás povzbudiť.“

Zostava Čadce: M. Hlava – R. Pliešovský, T. Maslík, T. Tlelka, P. Zubka (49. T. Kormaňák), M. Špila, B. Gavlas, P. Zimka, R. Coma, J. Polka (49. T. Pohančeník), D. Kulla (62. E. Samuhel)

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO – ŠKF SEREĎ 0:4 (0:2)

Góly: 30. T. Brodňan(vlastný) – 40. A. Morong, 62., 64. M. Jankto

Aj v tomto zápase jednoznačne dominoval favorit a nás môže tešiť apoň skutočnosť, že v drese Serede sa divákom predstavil čadčiansky rodák Ľubomír Michalík. Ľubo prestúpil do Serede na jar z DAC Dunajská Streda. Sereď je po dvoch prehrách zatiaľ posledná v II. lige.

Zostava Kysucké Nové Mesto: L. Malich – M. Belaník (63. D. Kán), T. Brodňan, P. Štefunda (55. M. Kopas), J. Tomáš (80. M. Harvančík), M. Kubala, M. Čelko, J. Beliančín, L. Bugáň, L. Martinček, M. Rudinec.

zdroj: Kysucký šport a partneri