stara

Bič plieskal na konci v zápase Krásna aj Staškova

TIPOS III. Liga stred : Krásno prehralo zápas 3 minúty pred koncom

TJ Tatran Oravské Veselé 2:1 TJ Tatran Krásno nad Kysucou (19.05. 17:00)

Na Orave v nedeľu odohralo Krásno zápas proti Oravskému Veselému. Hostia môžu hovoriť o úspešnej jari. Prehrali len 3 zápasy, získali celkovo 13 bodov a niet pochýb o tom, že sa v III. lige predstavia aj budúcu sezónu. S domácim Oravským Veselým sú na rovnakej bodovej vlne. V budúcom kole doma privítajú v oravskom derby Námestovo, na ktoré sa potrebovali výkonnostne naladiť. Domáci nemajú vyloženého strelca gólov, nebezpeční sú však Peter Struhár, Adam Žilák či Marián Gočal. Krásno však nastúpilo do zápasu skvelo a podobne ako v Poltári, prvý gól vsietil Kamil Koleno. Do polčasu gól nepadol, Krásno šlo do šatní s vedením. Žiaľ, pre Krásno, po polčase domáci zabrali a otočili. V priebehu 7 minút domácim smútok na tváre priniesol dvoma gólmi Pisarčík. Krásno odchádza z Oravy naprázdno a ostáva na 13. pozícii.

IV. liga SEVER : Staškov stratil 2 body v poslednej minúte zápasu

ŠK Javorník Makov : TJ Jednota Bánová

Zápas sa neodohral, pretože neutrálne ihrisko v Kolároviciach, kde sa mal zápas odohrať, nebolo spôsobilé na krajskú súťaž. Náhradný termín určí ŠTK SSFZ.

ŠK Dynamo Diviaky 2:2 FK Slávia Staškov (19.05. 17:00)

Na pôde Diviak si Staškov prišiel zmerať sily proti miestnemu ŠK. Slávia má dlhodobo kolísavé výkony, odohráva zápasy s množstvom gólov, avšak niekedy na súpera nestačí v defenzíve, čo sa ukázalo v poslednom zápase na domácej pôde proti Závažnej Porube. Domáce Dynamo na jar chytilo 4-zápasovú šnúru, kedy bodovalo a aj vďaka tomu sa priblížilo predposlednému Bobrovu na bod. Favoritom mali byť hostia. Hostia však zopakovali svoj výsledok z Bobrova. Prvá polovica nepriniesla žiaden zásah. Po pauze sa presadili za Sláviu a vedenie zariadil dvoma gólmi Tomáš Staník. Staškov ale smolne nezvládol, v 90 minúte dostali dva góly od Kolena a Ižipa a odchádzajú iba s jedným bodom.

V. liga sk. A : Kysucké Nové Mesto vedie už o 10 bodov

FK Strečno 2:2 TJ Snaha Zborov nad Bystricou (18.05. 17:00)

Hráči zo Zborova cestovali na ťažký zápas do Strečna, kde sa len líder z KNM poberal s 3 bodmi. Domáci často vyhrávali, aj keď najtesnejším rozdielom. Hosťom sa veľmi ťažko získavali body, naposledy ich získali 3 za víťazstvo v Bytči ešte spred mesiaca. Avšak pod Starhradom dokázali bojovné Strečno prekvapiť. Po prvom polčase to vyzeralo na výhru domácich, dvoma gólmi polčasové vedenie zaistila dvojica Patrik a Jakub Beháňovci. Po zmene strán sa však Zborov svojmu súperovi vyrovnal, keď zo štandardky znížil Jakub Martinec a vyrovnanie zariadil v poslednej 10-minútovke Erik Podmanický. Vďaka remíze sa Zborov viac vzdialil poslednému miestu, kde pred nedeľnými zápasmi mali už 5-bodový náskok.

ŠK Belá 3:1 ŠK Čierne (19.05. 17:00)

Po poslednom zápase, kedy sa poltuctom presadili hráči Čierneho proti Bytči, čakal klub zo severu Kysúc ďalší zápas so súperom z druhej pätice tímov tabuľky.  Belá je aj napriek negatívnemu skóre na peknej 7. priečke. Na domácej pôde nezvyknú prehrávať, dokonca na jar doma pustili len 1 gól. Avšak, dva zápasy po sebe nebodovali. Od domáceho zápasu neočakávali nič iné, ale Čierne malo rovnaký zámer. Väčšiu efektivitu mali, žiaľ, pre Čierne, domáci hráči. Tí otvorili zápas penaltou v 11. minúte Marekom Ševčíkom. O 10 minút neskôr zvýšil náskok Mintách, neskôr vedenie 3:0 vybavil znova Ševčík. Za Čierne už len korigoval v 90. minúte Peter Puček. Súperi sa priblížili na rovnaký počet bodov, o miesto lepšie je ale Čierne.

TJ Slovan Skalité 3:1 TJ Višňové (19.05. 17:00)

Domáci Slovan sa dokázal po dlhej dobe bodovo prebudiť, naposledy brali 3 body z Turzovky, čo na Skalitom brali všetkými desiatimi. Nečakal ich ľahký súper, pretože v nedeľu privítal Višňové. Hostia sa bijú o 2. priečku s Vysokou, na ktorú sa na jar dotiahli. Od zakopnutia v Oščadnici dostali len gól v 3 zápasoch, ktoré aj vyhrali. Obe mužstvá majú rovnaké množstvo strelených gólov, v ostatných ukazovateľoch mali navrch hostia. Domáci potešili svojich fanúšikov aj do tretice. Prvá 45-minútovka nepriniesla žiaden presný zásah. V druhom polčase už Slovan dostal do vedenia Peter Borovička a Lukáš Krčmárik. 7 minút do konca priniesol do stretnutia drámu hosťujúci Sventek, ale na samom konci zápasu dal svoj prvý gól v sezóne striedajúci Lukáš Bazger. Nálada v Skalitom sa kolom od kola zlepšuje.

MFK Bytča 2:2 MŠK Kysucké Nové Mesto (19.05. 17:00)

Už dlhých 6 kôl sa vyhrievajú hráči MŠK na prvej pozícii. Držia si aj bodovú vzdialenosť od ďalších priečok, pred zápasom to bolo už 9 bodov. Hosťom stačia už len 3 víťazstvá na zisk postupu do vyššej súťaže. Domáca Bytča je ťažkým súperom, naposledy dokázali na Čiernom 5-krát skórovať, ale ani to na výhru nestačilo. Týmto kolom začali ťažšie zápasy pre hostí, keď okrem Bytče privítajú Belú, Višňové či Čierne, preto chceli čo najskôr ukončiť závod o titul. Hostia si svoju neporaziteľnosť stále uchovali. Neboli ale ďaleko od toho, aby sa to zmenilo. Prvý polčas domáci viedli po góloch Gajdošíka a Čikotu. Kysučanom vydretý bod zariadil dvoma zlepenými gólmi najlepší strelec klubu Miloš Kubala. Hostia ostali na prvom mieste, dokonca svoj náskok zveľadili na úkor Vysokej na 10 bodov.

TJ Tatran Oščadnica 1:2 FK Predmier (19.05. 17:00)

Domáca Oščadnica musela reagovať na remízu Zborova, pretože pred zápasom s Predmierom mali 5 bodový odstup od nezostupovej pozície. Od zápasu s Višňovým nedokázali čo i len remizovať. Predmier je na preverenie najlepší súper. Posledné 3 zápasy dokázali bodovať, pričom gól strelili v každom zápase. Výhodu domácej pôdy a podporu fanúšikov mohli však využiť vo svoj prospech. Žiaľ pre Tatran, stretnutie nezvládli. Do prestávky skóroval Predmier, menovite Bačík a Šebík. Domácim nádej vykresal útočník Jaroslav Kučák, to bolo ale od Oščadnice všetko. Ostáva v 5 bodovom závese za Zborovom a zostup je, žiaľ, čím ďalej tým bližšie.

OFK Kotešová 4:2 TJ SPARTAK Vysoká nad Kysucou (19.05. 17:00)

Spartak čakal v nedeľu Kotešová, čo bol hrateľný súper. Domáci bodovali len v 3 zápasoch v tomto roku, pričom aj doma dokázali ostať bez bodu. Zato hostia bojujú ešte na diaľku o druhé miesto, teoreticky aj o titul. Vysoká jednoznačne nechcela odísť naprázdno, čo však nezvládla. Do prestávky bola remíza 1:1, čo zariadil domáci Tabak, respektíve hosťujúci Barčák. Po zmene strán Kotešovania prevýšili svojho súpera gólmi Mikoláša a Budinského. Vysokej dal nádej Dávid Nekoranec, stretnutie však uzavrel domáci Mikoláš druhým gólom. Vysoká stráca nádej na postup, druhé miesto jej ale stále prilieha vďaka prehre Višňového.

TJ Fatran Varín 2:0 FK Tatran Turzovka (19.05. 17:00)

Turzovku mrzel posledný výsledok, keď doma podľahli Skalitému. Predtým však 4 zápasy bodovali, z toho 2 vyhrali. Varín je posledné 3 zápas bez gólu, pričom prehral 2 stretnutia. Domáci chceli pokračovať v peknej forme zo začiatku jari, bez gólov to však nešlo, to však mohli zmeniť  v zápase s Tatranom. Výhodu domáceho prostredia využili naplno aj na práve spomenuté pretrhnutie gólovej suchoty. Gól do šatní hosťom nadelil Hruška, z penalty na konečných 2:0 zvýšil Lopušan. Turzovke nepomohol ani najlepší strelec Šmahajčík. Hostia sa mierne prepadli v tabuľke, avšak Varín ostal na 12. priečke.

VI. liga QUICK SPORT : V polovici nadstavby sú jasní traja favoriti na postup

O postup

TJ Pokrok Stará Bystrica 4:3 FK Vadičov (19.05. 17:00)

Vedúci Pokrok išiel do zápasu ako favorit. Aj napriek bilancii 2 výhry + 1 prehra sú stále na špici a bojujú o postup najlepším spôsobom. Doma privítali ale nepríjemný Vadičov.  V zápase sa odrazilo, že favorit nie je nikdy jasný, pretože to bola dráma do poslednej minúty. Prvý gól dali hostia v 3. minúte zásluhou Martinčeka. Pokrok to zobudilo a dali gól do polčasu v podaní Fujaka. Po polčase pridali 3 góly domáci, konkrétne Fujak,  Hofer a Seko. Domáci už videli 3 body, ale do reality ich vrátili hostia gólmi Borisa v závere. Stará Bystrica si výsledok uhájila a takisto aj vedenie v tabuľke, ktoré je stále o 3 body.

TJ Spartak Radôstka 2:0 TJ Slovan Rudinská  (19.05. 17:00)

Súboj 2 ašpirantov o vedúce priečky ponúkal zaujímavý súboj. Lepšie na tom boli domáci, keď sa držali od svojho súpera o 3 body popredu. Hostia sa však nechceli vzdať v boji o postup. Viac to vyšlo domácim, ktorí hostí do ničoho nepustili. Počas prvého polčasu skóroval za Radôstku Štefan Macho. 15 minút do konca zvyšoval Peter Repka. Spartak sa odtrhol na 6 bodov od 4. miesta, na ktorom je Rudinská.

FK Nesluša 4:1 FK Slovan Podvysoká (19.05. 17:00)

Domáca Nesluša išla do stretnutia ako favorit. Sídlili na druhej priečke, kde ich naháňala Radôstka. Podvysoká mohla svojho súpera potrápiť. Favorit však nedovolil hosťom nič. Domáca Nesluša výsledkom do polčasu rozhodla, keď sa 2 krát presadil Dominik Kubala, raz gól vsietil Lukáš Minár. Po zmene strán hetrik dokončil Kubala. Za hostí len korigoval Marek Poláček z 11 metrov. Nesluša sa stále drží na špici, hostia spadli na posledné miesto.

TJ Kysučan Ochodnica 2:1 TJ Kysučan Korňa (19.05. 17:00)

Ochodnica naposledy prekvapila Podvysokú na ich pôde, keď zvíťazili 2:0. Aj napriek tomu ostali posledným celkom v nadstavbe o postup. Na domácej pôde privítali nepríjemnú Korňu, ktorá tiež už len teoreticky môže ísť vyššie. Domáci Kysučan zvládol zápas o gól lepšie aj vďaka skutočnosti, že hostia prišli len s 13 hráčmi. Miernu výhodu Ochodnica využila, keď sa z 11-ky presadil Vavrek a v druhom polčase Židek. V prvom polčase vyrovnával Hrtús, na ďalší gól domácich ale Korňa nezareagovala. Domáci už nie sú posledným tímom v tabuľke o postup, keď svoje miesto prenechali Podvysokej.

O umiestnenie

TJ Slovan Nová Bystrica 5:0 FK Čadca „B“ (18.05. 17:00)

Zaujímavý zápas sa odohral na Novej Bystrici. Domáci Slovan si chcel vylepšiť náladu sezóny, keď až v poslednom kole sa rozhodlo o ich umiestnení v súčasnej nadstavbe. Čadca „B“ je druhým najlepším tímom v skupine o umiestnenie. Zápas sa ale odohral v jednoznačnej tónine. Po polčase domáci vyhrávali už 4:0 po dvoch góloch Trúchleho a jednom zásahu od Drozda a Držiaka. Po polčase uzatvárali skóre vďaka legionárovi Vidosavjlevićovi. Po zápase Slovan tróni o 5 bodov pred súperom zo soboty.

TJ Olešná 4:3 ŠK Radoľa (19.05. 17:00)

Ďalší tabuľkoví susedia v tabuľke o umiestnenie. Obaja sú na tom vyrovnane, majú rovnakú bilanciu 2 výhry a 1 prehru, majú však 6 bodový odstup od seba. Oba kluby chcú sezónu dohrať s čo najviac bodmi, pred zápasom na tom boli však lepšie hostia. Zápas však bol bláznivý, hostia napriek tomu zvíťazili o gól. Za domácich sa presadili do pauzy Cudrák a Zimka, za Radoľa zasa obranca Šuták. Po zmene strán vyrovnával Vnuk. Domáci znova viedli vďaka druhému gólu Zimku, ale po druhý raz vyrovnával Vnuk. Zápas rozhodol 5 minút do konca dvojgólový Cudrák. Domáci sa priblížili na 3 body hosťom.

FK Polom Raková 4:0 OŠK Snežnica (19.05. 17:00)

Raková si pripísala po troch zápasoch prvé body po výhre nad Lodnom. V sezóne sa im moc nedarilo. V tabuľke sú na tom rovnako, ako ďalšie 2 kluby – Olešná a Lodno. Hostia zo Snežnice sa chytili naposledy bodovo aj strelecky a chceli v niečom podobnom pokračovať. Domáci ale mali prevahu v podobe väčšieho počtu hráčov v zápase, keďže Snežnica prišla v oklieštenej zostave len 11 hráčov. Zápas mal jediného strelca, ktorým bol Pavol Poljak, ten strelil všetky 4 góly domácich. Polom je s 13 bodmi stále na 5 mieste, Snežnica posledným tímom tabuľky len bod za Zákopčím.

FK Lodno 7:1 TJ Slávia Zákopčie (19.05. 17:00)

Lodno môže byť čiernym koňom skupiny, keď na 6 priečke má rovnaké bodové konto ako 2 kluby pred ním. Stred tabuľky je teda vyrovnaný a domáci môžu len získavať. Naháňajú ich ale z opačnej strany ich súperi zo Zákopčia, ktorí boli pred zápasom o dva body pozadu. Zákopčie prišlo len s 1 hráčom na striedanie, čo sa odrazilo aj na výsledku. Zápas mal dvoch 3-gólových strelcov, ktorými boli Tomáš Škor a Martin Šamaj, jeden gól zaznamenal ešte Richard Ceniga. Za hostí pridal čestný zásah Dominik Slaninák z penalty. Lodno ostáva na 6. priečke s 13 bodmi, Zákopčie predposledné s 8 bodmi.

text: Michal Handlovský