Súboje o záchranu sa pre Čadcu začali komplikovať

Súboje o záchranu sa pre Čadcu začali komplikovať. O ligu nižšie bude čakať Makov ťažký súboj s lídrom. V V. lige nebude ani jedno derby, aj napriek tomu Čierne odohrá ťažký duel. Nakoniec, v oblastnej lige bude Pokrok chcieť udržať vedenie v tabuľke. Toto všetko čaká vo víkendových zápasoch pre kysucké mužstvá.

TIPOS III. Liga stred : Čadca a Tatran sa pobijú o body s mužstvami zo stredu tabuľky

FK Čadca : TJ Baník Kalinovo (18.05. 17:00)

III. liga v Čadci je v ohrození. Záchranárske práce sa modro-bielym komplikujú nevídaným spôsobom. Keďže naposledy podľahli L. Štiavnici v súboji o zostupovú priečku, zostúpili na ňu práve Čadčania. S 13. bodmi na chvoste tabuľky to nie je práve sezóna, ktorú by považovali za úspešnú. Tá sa ešte len naozaj začne teraz. Do konca súťaže ostáva 5. kôl, takže ešte nič nie je stratené. Čakajú ich súperi, ktorí sú hrateľní. Medzi nimi je aj Kalinovo na 10. mieste. Baník naposledy prehral s lídrom z Ružomberka. Okrem toho posledných 5 zápasov dokázal bodovať v 4. Jednoznačne to ľahké nebude, ale väčšiu motiváciu vyhrávať/bodovať majú Čadčania.

TJ Tatran Oravské Veselé : TJ Tatran Krásno nad Kysucou (19.05. 17:00)

Krásno v nedeľu bude cestovať na Oravu. Bude si merať sily už s druhým tímom z daného regiónu. Bude ním Oravské Veselé na 11. mieste tabuľky. Domáci zápas tento rok prehrali len jeden, a to s lídrom súťaže. Okrem tejto prehry dokázali remizovať a vyhrávať s kýmkoľvek. Zato kysucký Tatran bude namotivovaný aj vďaka poslednému zápasu, kde podali pekný výkon proti favoritovi. Krásno na pôde oravského Tatranu nebude mať jednoduchú úlohu.  Bude sa jednať o dosť vyrovnaný zápas, kde však bodovať budú môcť obaja.

IV. liga SEVER : Makov bude trápiť lídra, Staškov zabojuje s posledným tímom

ŠK Javorník Makov : TJ Jednota Bánová (19.05. 17:00)

Posledný zápas bol pre Javorník zlomový. Druhý raz na jar strelil viac ako gól v zápase a po 4-zápasovej gólovej suchote, kedy Makov dokázal súperom dať len 2 góly, to bolo viac ako vítané. Avšak, ďalší súboj odohrajú síce na domácej pôde, ale proti neohrozenému lídrovi. Veľmi suverénne výkony Bánovej zaisťujú prvé miesto. Naviac, na jar ešte nestratili body ani v jednom zápase, ťahajú 10 zápasov s výhrou, takže na Makov cestuje to najlepšie, čo liga má. Nič lepšie hráčov od hraníc s Českom nemôže preveriť, budú chcieť trápiť svojho súpera a prípadne mu nadeliť prvú bodovú stratu na jar.

ŠK Dynamo Diviaky : FK Slávia Staškov (19.05. 17:00)

Staškov odohral náročný zápas proti Závažnej Porube. Napriek rýchlemu vedeniu doťahovali následný náskok súpera, ale zápas nedotiahli do bodového konca. Ani ich ďalší súper nebude jednoduchý. Na jar Diviaky vyhrali 3 zápasy po sebe, bod získali v jednom a jednoznačne nebudú chcieť ostať posledný. Ich vzájomný zápas na jeseň skončil nemenej bláznivo, ako posledný zápas Staškova – Slávia zvíťazila doma 4:3. Zaujímavý a ťažký zápas pre kysuckého zástupcu, ale bude to súper z kategórie ľahších.

V. liga sk. A : Ani jedno derby, najťažší zápas odohrá Čierne

FK Strečno : TJ Snaha Zborov nad Bystricou (18.05. 17:00)

Zborov, podobne ako Oščadnica, nehrá svoju najlepšiu sezónu. Drží sa však 4 body od posledného miesta. Na jar získali len 6 bodov a budú chcieť v predstihu sa udržať v lige. Strečno je ale ťažký súper, zvlášť na domácej pôde. Pokoriť ich dokázal len vedúci MŠK KNM, inak vyhrali zápasy tesnými výsledkami o gól, resp. v jednom prípade remízu s Varínom. Zborov čaká ťažký zápas, ak chce ale bodovať, musí súpera prekvapiť. Koniec súťaže sa blíži a body sa budú zbierať ťažko

ŠK Belá : ŠK Čierne (19.05. 17:00)

Dvaja neďalekí tabuľkoví susedia, ktorí majú bodový odstup v podobe 3 bodov, sa stretnú v Belej. Avšak ich situácia je opačná. Hostia po šnúre prehier dokázali v posledných 3 vyhrávať naplno. Zato domáci po jarných výhrach zaznamenali prehry na Skalitom a vo Višňovom. Boli to dva ťažké zápasy, po ktorých sa vracajú domov a čaká ich ďalší zápas s tímom zo špice, ktorým je Čierne. Avšak, domácich čakajú v nasledujúcich zápasoch ďalší ťažkí súperi, preto sa  budú chcieť naladiť víťazstvom. Čierne pôjde taktiež do Belej s úmyslom uchmatnúť body. Pre diváka na pohľad to bude vyrovnaný zápas.

TJ Slovan Skalité : TJ Višňové (19.05. 17:00)

Domáci Slovan dokázal pokoriť pôdu Turzovky a odniesol si dôležitú 3-bodovú korisť. Bol to len tretí zápas na jar, kedy bodovali, preto to bude pre Skalité aj morálna vzpruha. V nedeľu privítajú Višňové, ktoré prekvapivo na jar pokorili tímy zo spodnej polovice. Naopak, proti najlepším sa im darí. Slovan bude chcieť jednoznačne prekvapiť ďalšieho súpera bojovným výkonom a nechať na ihrisku všetko. Hostia sa bijú s Vysokou o 2. miesto, nebudú teda chcieť nechať súperovi nič len tak.

MFK Bytča : MŠK Kysucké Nové Mesto (19.05. 17:00).

Kysučania pokračujú vo svojich skvelých výkonoch. Doma zdolali Zborov vysoko 5:1. Jednoznačne si kráčajú za titulom a postupom do IV. ligy. Nebude ich čakať nič jednoduché. Naposledy odohrali zápasy vonku v Oščadnici a Vysokej. Súper z Bytče je ale úplne iný. Stále v celej súťaži neremizoval. Posledný duel na Čiernom prehrali 5:6 a už tretí zápas na jar strelili podobný počet gólov. Líder z K. N. Mesta bude jednoznačne chcieť pokračovať v sérii bez prehry a držať si dostatočný odstup od prenasledovateľov, domáci však majú rovnaký počet strelených gólov ako líder. Favoritom budú hostia, ale netreba odpisovať ani domácu Bytču.

TJ Tatran Oščadnica : FK Predmier (19.05. 17:00)

Tatran sa utápa v trápení. Vôbec nechceli takýto priebeh sezóny. 13 bodov je veľmi málo na to, aby sa zachránili. Bez získavania bodov to jednoducho nepôjde. Ich ďalší zápas proti Predmieru môže byť ten zlomový. Avšak súper to bude ťažký, na jar dokázal potrápiť aj silnejšie tímy a získať proti ním body. Oščadnica taktiež naposledy bodovala proti tímu zo špice, konkrétne s Višňovým. To bolo ale pred 3 zápasmi, body treba zbierať ale častejšie. Tatran má jednoznačne lepšiu motiváciu.

OFK Kotešová : TJ SPARTAK Vysoká nad Kysucou (19.05. 17:00)

Vo Vysokej nemôžu byť úplne spokojní s jarnou sezónou. Striedajú sa výhry a prehry. V poslednom kole pokorili doma Varín 3:0, takže získali potrebnú pohodu na kopačky. Vonku sa im ale nedarí, keď na jar z 3 stretnutí uhrali jeden bod. Kotešová bude súperom, s ktorým sa to môže zlomiť. Naposledy bodovali domáci 4 kolá dozadu, keď na domácej pôde porazili Čierne. Vysoká ale bude úplne iný súper. Jednoznačne sa budú chcieť udržať na 2. priečke, nato však treba bodovať v zápasoch.

TJ Fatran Varín : FK Tatran Turzovka (19.05. 17:00)

Nedeľňajších súperov, ktorí odohrajú duel vo Varíne, delí 10 bodov a 6 miest v tabuľke. Domáci Fatran po prekvapivých výsledkoch na začiatku jari momentálne 3 zápasy nemal gólovú radosť ani raz. Síce klesli v tabuľke na 12. priečku, ich zostup je ale málo pravdepodobný. Turzovka po domácich stretnutiach s Vysokou a Skalitým vyzve hrateľného súpera. Na ihriskách súpera však neohurujú, na jar nevyhrali ani jeden zápas vonku. Oba tímy posledné zápasy prehrali, avšak domáci budú chcieť prelomiť gólové suchoty.

VI. liga QUICK SPORT : Líderskú pozíciu bude Pokrok obhajovať doma

O postup

TJ Pokrok Stará Bystrica : FK Vadičov (19.05. 17:00)

Stály líder nadstavby o postup si viedol naposledy na výbornú. V Rudinskej nedal domácim šancu a vyhral 3:0. Upevnil si pozíciu na špici o 3 body. Doma privíta Vadičov, ktorý môže len ohroziť vedúcu pozíciu. V lige, kde môže každý vyhrať nad každým, to však nie je memento. Motiváciu majú ale domáci väčšiu.

TJ Spartak Radôstka : TJ Slovan Rudinská  (19.05. 17:00)

Priamy súboj o 3. priečku sa odohrá na Radôstke. Domáci Spartak prvýkrát okúsil chuť prehry v nadstavbe, keď nestačil na Vadičov. Zato hostia prehrali už druhé stretnutie a klesali v tabuľke o postup smerom dole. Teraz sa musia báť už aj o 4. priečku, kde sú na body vyrovnaní s Vadičovom. Radôstka ešte bojuje o postup a body potrebuje viac.

FK Nesluša : FK Slovan Podvysoká (19.05. 17:00)

Nesluša po prehre na Radôstke bodovala v oboch ostatných zápasoch. Najprv doma zdolala prvý tím zo Starej Bystrice, naposledy remizovali v Korni. Tentoraz doma privítajú Podvysokú, pri ktorej môžu myslieť na body. Hostia dokázali získať len 3 body za výhru s Vadičovom, ale nevzdávajú sa, aj keď v hre o postup už sú len teoreticky, chcú mať po sezóne najlepšie umiestnenie.

TJ Kysučan Ochodnica : TJ Kysučan Korňa (19.05. 17:00)

Súboj z dolného konca tabuľky prinesie zaujímavý súboj. Aj keď o nič nejde, tak nikto nebude chcieť pustiť kožu tomu druhému. Domáci Kysučan prvý raz bodoval po výhre v Podvysokej. Korňa robí súperom problémy, vyhrala s Rudinskou a remizovala s Neslušou. Súboj favorita nemá, navrch môžu mať vďaka poslednej výhre a domácemu prostrediu Ochodničania.

O umiestnenie

TJ Slovan Nová Bystrica : FK Čadca „B“ (18.05. 17:00)

Súboj dvoch najlepších v nadstavbe o umiestnenie bude veľmi zaujímavý. Súperov delia len 2 body. Naposledy si Slovan neporadil s Radoľou. Naopak, hostia ešte neprehrali. 3 výhry im zabezpečili náskok pred Radoľou na 4 body. Duel nebude mať favorita ani na jednej strane.

TJ Olešná : ŠK Radoľa (19.05. 17:00)

Aj keď sú to tabuľkoví susedia, delí ich 6 bodov. Olešná okrem prvého kola nebodovala, naopak, zaznamenala dve prehry. Hostia naposledy pokorili lídra z Novej Bystrice, preto majú lepšiu náladu ako domáci. Olešná však môže prekvapiť svojho súpera a priblížiť sa mu, naopak, Radoľa sa v prípade zisku priblíži jednému z dvojice vedúcich mužstiev.

FK Polom Raková : OŠK Snežnica (19.05. 17:00)

Polom po dvoch neúspechoch dokázal bodovať proti Lodnu. Nemali to ľahké, keď takmer prišli o trojgólový náskok. Hostia však nedokázali vyrovnať a body ostali doma. Snežnica pookriala a v poslednom súboji získala bod, inak má na konte rovnako ako Raková dve prehry. Hosťom ide o viac, keďže pre nich posledná priečka nie je prijateľná na konci sezóny.

FK Lodno : TJ Slávia Zákopčie (19.05. 17:00)

Obaja súperi sa veľmi dobre poznajú zo 7. ligy. Sú to naviac tabuľkoví susedia, delia ich len 2 body. Lepší výsledkovo sú hostia, nakoľko majú po jednej výhre, prehre aj remíze. Domáce Lodno má na konte výhru a dve prehry. Na ich pôde sa však ťažko získavajú body, domáci nebudú chcieť ostať naprázdno ani teraz.

text: Michal Handlovský

foto: TJ Pokrok Stará Bystrica