Turnaj florbal

Florbalový turnaj v Radoli

V nedeľu, 24.1. 2016, sa odohral florbalový turnaj v novovybudovanej multifunkčnej športovej hale v Radoli. Zúčastnílo sa osem florbalových tímov. Hlavným organizátorom podujatia sú Hunters KNM.  Podujatie cenami podporila firma Autoprofit Čadca.

Dievčatá si zmerali sily v troch zápasoch medzi sebou. Pôvodne mali o prvenstve rozhodnúť iba dva zápasy, ale v druhom súboji si dievčatá z Podvysokej vybojovali tretí, a ten rozhodol o víťazovi. Ale pohár putoval  aj tak nakoniec do Čadce, pretože  dievčatá zastupujúce tím Wild Girls Čadca zvíťazili.

Šesť chlapčenských tímov bolo rozdelených do dvoch skupín, v ktorých športovci zápasili medzi sebou. V oboch skupinách sa odohrali štyri zápasy, ktoré rozhodli o postupe do druhého kola. Automaticky postúpili Kremeše a Hunters KNM, pretože sa im darilo najlepšie. Z postupových štvrtých zápasov sa do semifinále dostali Medvede A a Xy. Následne si svoje sily zmerali Medvede A s Hunters a Kremeše s Xy. Keďže kysuckonovomestskí chlapci boli porazení, tak sa ocitli v zápase s Kremešmi o tretie miesto. Prehrali aj tento zápas. V boji o prvenstvo sa stretli Medvede A a Xy, ale tím FBC Xy nakoniec po nájazdoch zvíťazil.

Celkové poradie:         Chlapci: 1. FBC Xy, 2. FBC Medvede A, 3. FBC Kremeše, 4. Hunters KNM

Dievčatá:1. Wild Gilrs Čadca, 2. FBC Podvysoká

K najlepším hráčom patria: Peter Jach, Hegyiová Adriana, Alia Abdul Karimová, Lucia Buková Najlepšími brankármi sú : Adriana Michalisková,Vladimír Śpilák

autor: Eva Bačová

flor1

flor2 flor3 flor4