image-1-1

Filip Delinčák je najlepším žiakom na Slovensku

Predstavujeme najlepšieho žiaka na Slovensku a prekvapenie našej ankety Športovec mesiaca Apríl 2018! (Titulná fotografia z Plataya d´Aro, zľava: Jakub Goldír, Saša Dragaš – tréner, Filip Delinčák). Filip len veľmi tesne skončil ako bronzový medailista medzi výnimočnými športovcami z Kysúc, keď atakoval v poradí druhé florbalistky, majsterky SR. Podaril sa mu skoro taký kúsok, ako keď vyhral Slovenský pohár juniorov. Na tom by nebolo nič, keby vekom nepatril do kategórie starších žiakov.

Filip Delinčák teda má rozvrh! Odchovanec MSK Čadca sa pred dvomi rokmi rozhodol pokračovať v Prievidzi pod vedením uznávaného trénera Sašu Dragaša. Kým získal ocenenie bronzový športovec mesiaca apríl 2018, dokázal absolvovať niekoľko turnajov doma aj „vonku“, získať niekoľko zlatých medailí vo svojej kategórií a v máji bol vybraný a menovaný za najlepšieho staršieho žiaka na Slovensku!

img_6439Filip Delinčák, aktuálne hráč ŠK ŠOG Nitra, má už teraz tím ľudí, ktorí ho podporujú a pomáhajú na jeho športovej dráhe. Keď sme pred niekoľkými dňami písali príbeh o Miroslavovi Kocurovi (Klik TU: Miroslav-kocur-je-to-neskutocny-zazitok), ako pristupuje k športovému životu svojej dcéry Alexandry, takmer identický príbeh píše aj Filipov otec a celá jeho rodina. Keď sa rozprávate s pánom Vladimírom Delinčákom, nadšenie a prehľad o hráčoch, úderoch či Filipovej forme dokáže opisovať celé hodiny. Zanietený, nadšený a odovzdaný hre a podpore svojho syna, sa zapája do procesu nielen ako otec, ale aj konzultant, či PR manažér.  Okrem iného je spolutvorcom Filipovej stránky, na ktorej sa môžete vždy niečo nové dozvedieť o aktuálnom turnaji, či výsledkoch Filipa Delinčáka (Klikni TU: www.filipdelincak.sk).

Napríklad v máji si Filip zahral na niekoľkých zaujímavých turnajoch. Stal sa najlepším starším žiakom na Slovensku, absolvoval  Majstrovstvá SR družstiev staršieho žiactva, kde si pripísal dve zlaté medaile vo štvorhre s kamarátom a reprezentačným kolegom Adamom Klajberom a v Mixe so šikovnou Danielou Karkušovou.  Školské majstrovstvá SR žiakov základných škôl  jednoznačne vyhral a taktiež vycestoval na turnaj do španielskych Platají d´Aro, kde hájil farby Slovenska s ďalším odchovancom MSK Čadca Jakubom Goldírom. Ako sa chlapcom darilo si môžete prečítať aj na Filipovej oficiálnej stránke v časti Aktuality.  Čítajte rýchlo a pozorne, pretože Slovenský reprezentant má svoj rozvrh naozaj „nabitý“ veď aj tu platí: Kto chce vyhrávať, musí najprv hrať. Filipova stránka ponúka podrobné informácie a prehľad o podstatných a dôležitých udalostiach, ktoré sa stali, alebo ešte len budú diať. Navyše, čomu sa veľmi tešíme, sme sa stali novým partnerom Filipa Delinčáka a jeho športovej dráhy. Veríme, že si budete môcť o jeho výsledkoch a úspechoch prečítať čo najčastejšie. Držíme palce a želáme pevné zdravie a chuť víťaziť v ďalších zápasoch a nových výzvach.

Foto: Archív F. D.

KYSUCKÝ ŠPORT