FHL1

Farská hokejová liga Zákopčie

FHL Zákopčie napísalo do histórie už svoj siedmy diel. Tak ako po minulé ročníky, aj tento prebiehal na prelome dvoch rokov. Súťažilo sa  v dobe od 28. decembra 2015 až po finálový večer dňa 31.januára 2016, kedy sa spoznal nový majster  7. roč.FHL, ktorým sa stali zaslúžene hráči tímu WILD WINGS. Finálový večer obsahoval posledné 3 zápasy, ktoré rozhodovali súboje o 5.MIESTO, 3.MIESTO a samotné FINÁLE. Finálový večer najskôr odštartoval súbojom  o 5. miesto v ktorom si skrížili hokejky  Legends  proti Angels. Práve tento zápas ponúkol z posledných troch zápasov večera najviac gólov. Obe mužstvá sa striedali vo vedení, skóre sa menilo ako na hojdačke. Nakoniec gólovú prestrelku zvládli lepšie Legendy a po tesnej výhre 7:5 si vybojovali 5.miesto a Angels tak, neobhájil toto umiestnenie z minulého roku. Predposledný zápas sezóny bol „malým finále“ zápasom o bronzové medaily, v ktorom nastúpili  Boží Bojovníci, proti HK Príklep. Očakávalo sa, že tento zápas nebude patriť medzi gólové hody , veď obe mužstvá mali  v bránke naozajstné opory. Svedčia o tom aj výsledky hlasovania o najlepšieho brankára. Aj preto v I. tretine diváci nevideli žiaden gól. Vyrovnaný, dramatický a taktický súboj pokračoval aj v ďalšom priebehu zápasu. Skóre otvorili ako prví Príklepaci až v II. tretine, no žiaľ pre nich to bol ich prvý, ale aj zároveň posledný gól zápasu. Boží Bojovníci, sa príkladne držali svojho tímového názvu, zabojovali a dvomi presnými strelami otočili skóre. Na ťahu tak boli HKP, ale Bojovníci sa nielen ubránili, ale 3 min. pred koncom strelou do šibenice rozhodli o svojom víťazstve 3:1. Nič na tom už nezmenila ani záverečná, minútová power play hra Príklepu bez brankára. Minuloročný majster tak po výhre ostal na medailových stupňoch a zo siedmeho ročníka FHL si berie bronz. HK Príklep obhajuje minuloročné povestné zemiakové placky. Nakoniec prišiel na rad posledný a najdôležitejší zápas sezóny –finále. Obaja finalisti Orly Kráľovské – Wild Wings bojovali o svoje premiérove prvenstvo vo FHL. Obaja síce nastúpili v histórii ligy na finále, no pre oboch bolo bez úspechu. Na úvodné buly nastúpili za oboch finalistov najmladší a svojou odhodlanosťou ukázať svojím starším spoluhráčom  vlastnú kvalitu a silu pútali o to väčšiu  pozornosť aj u samotných divákov. Cestu k titulu si v I.tretine dlaždili Wings, po dvoch blafákoch ovládli úvodné dejstvo finále, ktoré  zaslúžene vyhrali 2:0. V prostrednej časti sa  ale zmenil režisér zápasu. Orlíčatá zrovnali krok so súperom a zaslúžene vyrovnali skóre. Pred poslednou tretinou išli obaja súperi od nuly, keďže stav bol nerozhodný 2:2. Posledná  tretina patrila obom brankárom, ktorí svojimi výkonmi zarmútili nejedného strelca, čím dlho držali zápas v patovej situácií. S pribudajúcim časom pribúdala zdravá nervozita , zvyšovali sa decibely hluku u fanúšikov podporujúcich svojich favoritov a v neposlednom rade narastala samotná dráma, kedy aj literárne predlohy od  veľkého dramatika Shakespeara boli len slabým odvarom oproti dráme, ktorú písali svojou hrou obaja fináloví aktéri. Základná polhodinová hracia doba neurčila majstra. Zápas sa tak posúval do 5 min. predĺženia v ktorom ďalší prípadný gól by bol  „zlatým“ a určil víťaza. Nakoniec  tento gól prišiel. V polovici predĺženia nekompromisnou a umiestnenou strelou Wild Wings rozhodli finále a získali zlaté medaile i putovný pohár FHL. Orlom tak nevyšiel reparát zo svojho prvého finále a ostali im znovu „len“ strieborné medaile. Majstrami 7.roč. a primát najlepšieho tímu FHL 2015/2016 patrí tímu Wild Wings, ktorý tak premiérovo získava prvenstvo vo FHL.