golden-hands

Farská hokejová liga Zákopčie je vo finále

FHL Zákopčie napísalo do histórie už svoj ôsmy diel. Tak ako po minulé ročníky, aj tento prebiehal na prelome dvoch rokov a finálová časť ako aj zápas o tretie miesto sa odohrali v nedeľu podvečer.

Finálový večer púta už tradične záujem u priaznivcov športu v obci a dá sa povedať, že každý ma v nejakom tíme svojho favorita, alebo člena rodiny. Preto na hokejbalovom ihrisku v areály farského úradu v Zákopčí vládla veľmi príjemná, rodinná, ale hlavne športová atmosféra. Už z diaľky bolo počuť povzbudzovanie obecenstva, ktoré hnalo tímy k maximálnym výkonom a tie sa zas odmenili peknými športovými výkonmi.

V zápase o 3. miesto sa predstavili Orly Kráľovské a HK Priklep a práve prví menovaní mali celý zápas vo svojej réžii. Až na pár výpadov súpera si Orly držali zápas pevne v rukách a postupne zvyšovali náskok až na konečných 3:0.

Zápas o 3. Miesto:  Orly Kráľovské- HK Priklep 3:0

V prestávke pred finálovým zápasom prebiehali hokejové súťaže, do ktorých sa zapájali aj diváci a získavali odmeny.

Obhájca titulu Wild Wings sa po strastiplnom semifinále, kde po vyrovnanej sérii s HK Príklep rozhodoval až gól v predĺžení, ktorý ich posunul do finále proti Golden Hands.

Samotný finálový zápas mal veľmi vyrovnaný priebeh a bojovalo sa až do posledných chvíľ.

Finále : Golden Hands- Wild Wings 4:3 (1:0 3:0 0:3 )

najlepší brankár bol Ján Janoviček ( Orly Kráľovské )

najlepší strelec Vladislav Zjavka 14 gólov ( Wild Wings )

objavom FHL sa v tomto roku stala hráčka majstrov 2017  Ivetka Hlasicova (Golden Hands)