4-kolo-junori

MFLJ: Čadčianske derby v prospech ZŠ Komenského, neporazený Svrčinovec

4. kolo Mestskej florbalovej ligy juniorov

Po týždňovej prestávke sa v štvrtok, 26.10. 2017 v športovej hale Pratex odohralo 4. kolo Mestskej florbalovej ligy juniorov. Odohrali sa 4 súťažné zápasy, ktoré priniesli napínavé vzájomné súboje, najviac zaujalo čadčianske derby. V tomto kole sme nevideli gólový uragán, skôr dominanciu zodpovednej obrannej hry. Celkovo padlo 18 gólov. Zaznamenali sme iba jeden hetrik, v tíme ZŠ Rázusova triafal tri krát do čierneho Ivan Hlava.

ZŠ Svrčinovec – ZŠ Zákopčie 5:1 (1:1, 4:0)

V prvom zápase kola priebežný líder súťaže, Svrčinovec, zviedol súboj so Zákopčím, tímom zo stredu tabuľky. Prvý polčas bol vyrovnaný, hra oboch tímov bola pozorná. Najzaujímavejšia bola 6. minúta, kedy najprv Zákopčie strelilo gól a ujalo sa vedenia v zápase. Po pár sekundách Svrčinovec dokázal odpovedať a vyrovnal skóre na 1:1. Týmto výsledkom skončil aj prvý polčas. Druhý polčas priniesol odlišný priebeh, postupne sa začala presadzovať rýchla a kombinačná hra Svrčinovca, ktorou postupne rozobrali obranu Zákopčia a pridali ďalšie štyri góly. O zlom v zápase sa najviac zaslúžil Mário Babulják zo Svrčinovca, ktorý strelil 2 góly a pridal 1 asistenciu. Autorom jediného gólu Zákopčia bol Martin Šopor. Svrčinovec natiahol svoju víťaznú sériu na číslo 5.

ZŠ Zborov nad Bystricou – ZŠ Oščadnica 2:0 (2:0, 0:0)

Druhý zápas kola ponúkol súboj doteraz menej úspešných družstiev, priebežne posledného Zborova nad Bystricou, ktorý vo svojich 3 zápasoch ešte nevyhral a Oščadnice, ktorá mala na svojom konte zatiaľ len 1 víťazstvo z  3 zápasoch. Zápas sa začal svižne, oba tímy chceli zvíťaziť. Počiatočný tlak Oščadnice priniesol zaujímavé šance, ale bez úspešného zakončenia. Hra sa vyrovnala, dokonca Zborov prebral iniciatívu na svoje hokejky a svoje šance premenil na 2 rýchle góly. Čo sa neskôr ukázalo ako rozhodujúci moment celého zápasu. Polčasové skóre bolo 2:0 pre Zborov. V druhom polčase pokračoval rýchly a bojovný florbal, hlavne Oščadnica sa snažila dostávať do zaujímavých streleckých pozícií, ale brankár zo Zborova bol bezchybný a udržal si čisté konto. Aj preto Zborov nad Bystricou prvýkrát v sezóne vyhral. Okrem brankára hviezdil aj kapitán zo Zborova Milan Hacek, ktorý strelil oba góly svojho tímu.

ZŠ Rázusova – ZŠ Komenského 3:4 (2:4,1:0)

O drámu 4. kola sa postarali čadčianske tímy, súboj dvoch známych základných škôl, ktorým sa v tomto ročníku celkom darí. Zápas to bol naozaj hodný prívlastku derby. Prvý polčas priniesol veľmi dynamickú a útočnú hru najmä zo strany ZŠ Komenského, ktorá veľmi rýchlo slávila úspech, pretože už v 2. minúte prvého polčasu chlapci z tejto školy vyhrávali 2:0. V 3. minúte ZŠ Rázusova skórovala a chcela zastaviť nepriaznivý priebeh. Ale to sa nepodarilo, chlapci zo ZŠ Komenského pokračovali aktívne aj ďalej a pridali do prestávky ešte ďalšie 2 góly, ich dominancia bola viditeľná. Tesne pred polčasom svitla pre ZŠ Rázusova nádej, keďže sa im opäť podarilo skórovať. Polčasové skóre bolo 4:2 v prospech ZŠ Komenského. Druhý polčas priniesol zvýšenú snahu chlapcov zo ZŠ Rázusova, a priebeh zápasu sa ešte viac zdramatizoval po ich rýchlom úvodnom góle. Ich snaha o zvrat v zápase bola veľká, ale ich florbalové umenie nestačilo na dobre brániacich súperov, ktorí si postrážili konečný výsledok 4:3 v prospech ZŠ Komenského. Režisérmi úspechu sa stali dvojgóloví hrdinovia Dávid MosorPeter Krnáč. Na druhej strane hrdinom svojho tímu sa stal kapitán zo ZŠ Rázusova Ivan Hlava, ktorý dal všetky 3 góly a opäť zaznamenal hetrik, v tejto sezóne už druhý.

ZŠ Zborov nad Bystricou – Florbalová škola Devils 2:1 (1:0, 1:1)

Posledný zápas tohto kola bol chudobnejší na góly, diváci videli len 3 góly, ale peknú florbalovú zápletku. Stretli sa v ňom dva tímy, ktoré sa nachádzajú v spodných častiach tabuľky. Pre ZŠ Zborov nad Bystricou to už bol druhý zápas v tomto kole. Začiatok zápasu priniesol opatrný priebeh, tímy zvolili defenzívnejšiu taktiku, dominovali pozorné obrany. Postupne sa začali viac a viac presadzovať chlapci zo  Zborova a pribúdali ich nebezpečné akcie. Po jednej z nich sa ujali vedenia 1:0, tento stav ukončil aj prvý polčas. Po prestávke sa priebeh zápasu nezmenil, iniciatívu mali na hokejkách Zborovania, len sa im nepodarilo skórovať. Po ojedinelej, ale kombinačne presnej akcii sa podarilo chlapcom z Florbalovej školy skórovať a dorovnať skóre na 1:1. Dráma bola na svete, do konca zápasu chýbalo pár minút. Už, už to vyzeralo, že obranná hra Florbalovej školy bude sláviť úspech v podobe remízy. Ale v predposlednej minúte zápasu sa podarilo po veľkom tlaku skórovať a ZŠ Zborov nad Bystricou si v tomto kole pripísal už druhú výhru. Najlepším hráčom a zároveň jediným strelcom víťazného tímu bol 2 gólový Štefan Čanecký. Na druhej strane jediným strelcom bol Andrej Delinčák.