dav

Čadca vyprášila Turany!

Florbalisti Čadce obhájili priebežnú pozíciu na čele 2. ligy stred. Konkurenta z Turian deklasovali 16:2! Polovicu gólov hosťom nasúkal Ľudovít Hajduk!

Kysucký stroj na góly, body prihrávky naskočil v 5. minúte. O otvárací zásah sa postaral Ľudo Hajduk. Ten istý hráč stihol za tri minúty streliť čistý hetrik a Čadca bola na koni. Tvorcom gólových príležitostí bol najmä Slavo Ondrušek. Do prvej tretiny si pripísal jeden gól a dve prihrávky. Keď nastupovali mužstvá na druhú tretinu, svietil stav stretnutia 6:1. Turany sa mohli snažiť no v bráne domácich dobre zachytal Vlado Špilák. Jeden gólik predsa len pustil za svoj chrbát. Presadil sa Miroslav Mazúch, ale keď domáca jednotka striedala, tak s percentuálnou úspešnosťou zásahov 94,44 percenta!

22385104_10209511689049850_1929707769_n

Druhá tretina bola na góly chudobnejšia. Padli „len“ štyri a to do brány Mariána Mižíka z Turian. Tempo hry sa spomalilo, keď si naši hráči začali robiť so súperom čo chceli. Druhý hetrik a celkovo šiesty gól pridal Ľudo Hajduk.

V tretej tretine sa očakával aký taký návrat súpera do zápasu, avšak opak bol pravdou. V istých chvíľach sa zdalo, že frustrovaní hostia už viac mysleli na sprchu a večeru . Z ôsmich striel nechali rozvlniť svoju sieť celkovo šesť krát! Po dva góly dal Ľudo Hajduk a Jakub Baliga. Jeden strelil Slavo Ondrušek a Filip Mravec. Ku cti hostí slúži pekná akcia pred druhým gólom Martina Beňa, ktorý zakončil nekompromisne z jednej za chrbát Jozefa Kováča. Čadca získala všetky body aj vo svojom štvrtom vystúpení a zaslúžene okupuje čelo tabuľky 2. liga stred!

Výsledok

Devils Čadca – FBK Turany 16:2 (6:1, 4:0, 6:1)

Gól (asistencia): 04:38 Ľudovít Hajduk (Slavomír Ondrušek), 07:10 Ľudovít Hajduk, 07:21 Ľudovít Hajduk (Slavomír Ondrušek), 09:42 Jakub Baliga (Samuel Hlavatý), 12:10 Slavomír Ondrušek (Peter Škvaridlo), 14:01 Ján Gajdošík (Ľudovít Hajduk), 20:18 Ľudovít Hajduk (Peter Škvaridlo), 26:33 Peter Škvaridlo, 36:44 Ľudovít Hajduk (Lukáš Stročka), 37:36 Ľudovít Hajduk (Slavomír Ondrušek), 40:18 Jakub Baliga (Samuel Hlavatý), 41:28 Slavomír Ondrušek (Ján Gajdošík), 42:27 Ľudovít Hajduk (Ján Gajdošík), 34:02 Filip Mravec (Henrich Benko), 48:25 Jakub Baliga (Matej Kulla), 58:49 Ľudovít Hajduk (Ján Gajdošík) – 18:45 Mmiroslav Hazúch (Andrej Šimko), 47:48 Martin Beňo (Miroslav Gelačák). Strely: 32/25. Vylúčenia na 2 min.: 1/2. Brankár: Vladimír Špilák (94,44 %), Jozef Kováč (85,71 %) – Marián Mižík (50 %).

Zostava Čadca:   Vladimír Špilák, Jozef Kováč – Ľudovít Hajduk, Henrich Benko, Peter Škvaridlo, Jakub Baliga, Ján Gajdošík, Milan Gončár, Samuel Hlavatý, Matej Kulla, Filip Mravec, Slavomír Ondrušek, Lukáš Stročka, Matej Kupka, Miroslav Michalina.

Pre Kysucký šport Tomáš Urbaník, foto: autor.