radostka

Blíži sa koniec sezóny a s ním aj tuhé boje

Tipos III. liga stred : Čadca pocestuje na juh, Krásno vyzve doma tím z top 3

ŠK NOVOHRAD Lučenec : FK Čadca (25.05. 17:00)

V poslednom zápase sa Čadčania dostali zo zostupovej pozície, avšak stále sa drží na rovnakej bodovej úrovni, ako posledná L. Štiavnica. Napriek tomu, urobili dobrý prvý krok na ceste k záchrane. V ďalšom stretnutí pocestuje na samý juh, presne do Lučenca. Novohradu sa doma príliš nedarí, väčšinu zápasov remizoval, pričom dokázal vsietiť často len 1 gól. Čadca bude chcieť vonku súpera prekvapiť a získať u neho dôležité body. Budúci zápas bude Čadca hrať derby s Krásnom, preto sa bude chcieť pripraviť mentálne už v sobotu, a to dobrou hrou, najlepšie aj výsledkom.

TJ Tatran Krásno nad Kysucou : FTC Fiľakovo (26.05. 17:00)

Krásno v poslednom zápase prišlo o body až v poslednej 10-minútovke. Pritom do polčasu išli hráči Tatrana s vedením. Domov cestovali naprázdno, favorita však dokázali potrápiť. Lenže rýchlo na to musia zabudnúť, pretože doma ich čaká ťažký zápas, kde budú čeliť tímu zo špice tabuľky. Fiľakovu sa však vonku príliš nedarí, prvé a posledné body na jar získali v Poltári, to však bolo na konci marca. Odvtedy prišli len prehry len s 2 strelenými gólmi. Ak Tatran zopakuje výkon proti Námestovu, môžu ponechať všetky 3 body doma

IV. liga sever : Staškov sa stretne so 4., Makov s 3. tímom tabuľky

ŠK Javorník Makov : TJ Družstevník Belá – Dulice (25.05. 17:00)

Makov mal uplynulý víkend neplánované voľno. Čakal ich zápas v Jednotou Bánová, ten sa ale neodohral zásluhou nespôsobilosti ihriska na III. ligu. Majú teda o týždeň viac oddychu, ako ich sobotňajší súper z Turca. Ten odohral remízový zápas v Tepličke nad Váhom, teda pôjde pre nich o druhý zápas vonku. Makov bude chcieť nadviazať na zápas v Rajci, kde nasúkal súperovi 4 góly. Mierny favorit budú hostia, domáce prostredie bude chcieť využiť Javorník.

FK Slávia Staškov : MFK Dolný Kubín (26.05. 17:00)

Staškov druhý zápas vonku po sebe prišiel v závere o dva body, tentokrát to bolo však o niečo bližšie. Medzitým stihla Slávia doma prehrať o gól. Naplno teda nedokázal Staškov bodovať už mesiac. Doma bude mať na to ďalšiu možnosť, nečaká ich nič jednoduché. Dolný Kubín je jedným z tímov, ktorým sa na jar viac darí. Jediný zápas dokázal inkasovať viac ako gól pri prehre 2:0 v Žabokrekoch, mimo tento zápas inkasoval maximálne jeden gól. Výhra však bude pre Staškov zlatá, ale každý bod bude dôležitý.

V. liga sk. A : Líder môže rozhodnúť o titule už v predstihu

MŠK Kysucké Nové Mesto : ŠK Belá (26.05. 17:00)

4 kolá pred koncom môže byť jasno. Líder z KNM má náskok 10 bodov pred druhou Vysokou a Višňovým, na jar stále neprehral a je jednou nohou vo IV. lige. Naposledy mali na mále, keď v Bytči takmer prišli o neporaziteľnosť. Z Bytče odchádzali s bodom. Doma vyzvú na domácom ihrisku ŠK Belá, ktorý dokázali na jeseň poraziť. Vonku sa im príliš nedarí, dva zápasy po sebe prehrali, dali len 1 gól. Doma však budú chcieť Kysučania ukončiť boj o titul a postúpiť do vyššej ligy.

TJ Spartak Vysoká nad Kysucou : TJ Tatran Oščadnica (26.05. 17:00)

Ďalší z kysuckých stretnutí v V. lige, lenže sú to mužstvá z opačných koncov tabuľky. Vysoká bojovala o titul, svoju pozíciu na začiatku stratila a postupne strácala na KNM. Oščadnica, naopak, sa nachádza na poslednom mieste. Momentálne stráca 5 bodov na predposledný Zborov. Pôjde pre oboch oveľa, Spartak sa chce udržať na druhom mieste, Oščadnica sa zachrániť. Jasným favoritom je predovšetkým Vysoká, dokonca hrá na domácej pôde, obaja však majú o čo bojovať.

ŠK Čierne : TJ Višňové (26.05. 17:00)

Veľmi vyrovnaný zápas čaká Čierne. Naposledy nezvládli zápas v Belej, ale doma dokázali vyhrať nad Bytčou. Hostia z Višňového sa držia na 3. mieste, preto budú pre Čierne zaujímavým súperom. Oba tímy delí od seba 5 bodov. Višňové bojuje o 2. – 3. miesto na diaľku s Vysokou nad Kysucou. Vonku sa im príliš nedarí, dokázali prehrať s Oščadnicou, preto môže Čierne pokračovať v trápení Višňového v ich vonkajších stretnutiach.

FK Tatran Turzovka : OFK Kotešová (26.05. 17:00)

Tatran sa počas jari potáca v strede tabuľky. Keďže táto časť tabuľky je najvyrovnanejšia, tak každým kolom sa Turzovka pohybuje na inom mieste. Domácich na jar najviac potešil zápas s Vysokou, ktorý vyhrali vtedy domáci Turzovčania 3:0. Naposledy prehrali druhý zápas po sebe a tretí na jar. Doma sa budú chcieť výherne naladiť na koniec sezóny proti Kotešovej, tá naposledy porazila Čierne. Domáci budú miernym favoritom.

TJ Fatran Varín : TJ Slovan Skalité (26.05. 17:00)

Skalité chytilo výhernú formu. Momentálne má 3 zápasy za sebou s plným bodovým ziskom. Po nevydarenom jarnom začiatku sa na konci sezóny prebudili. V nasledujúcom zápase ich čaká Varín. Na ich ihrisku sa v tomto roku ťažko vyhráva, dokázal to len Predmier. Okrem toho v 3 zápasoch bodovali naplno. Varín mal naopak dobrý začiatok jari, nedávno výsledkovo poľavili a 3 zápasy po sebe prehrali. Naposledy zaznamenali výhru nad Turzovkou. Vyrovnaný zápas nemá jasného favorita.

FK Predmier : TJ Snaha Zborov nad Bystricou (26.05. 17:00)

Zborov sa vzdialil zostupovým pozíciám na 5 bodov. Naposledy prekvapil domáce Strečno, s ktorým remizoval 2:2. Čaká ich však ťažký súper na súperovom ihrisku. Predmier 4 zápasy neprehral a stúpal v tabuľke. Momentálne to dotiahol na 7. miesto. Doma ich nikto na jar nepokoril. Proti Zborovu bude favoritom, avšak, Zborov bude chcieť znova ísť ďalej od poslednej Oščadnice.

VI. liga QUICK SPORT : Začína sa druhá polovica nadstavby

O postup

ŠK Nesluša : TJ Spartak Radôstka (25.05. 17:00)

V sobotu čaká Neslušu zápas so svojím tabuľkovým susedom. Radôstka má rovnaké bodové konto, ako domáci ŠK. Obaja ešte bojujú o postup na diaľku so Starou Bystricou. Nie je jednoznačné, kto bude favoritom, ich prvý zápas skončil výsledkom 2:1 pre Radôstku, domáci majú teda čo oplácať.

TJ Kysučan Ochodnica : TJ Pokrok Stará Bystrica  (26.05. 17:00)

Súboj posledného s prvým by mal byť jasný. Domácim nejde o nič, zato hostia sú líder, držia si prvú pozíciu aj 3-bodový náskok pred dvojicou Nesluša/Radôstka. Avšak Ochodnica dvakrát za sebou vyhrala. Prvý zápas skončil jasne v prospech Pokroku 4:0.

TJ Slovan Podvysoká : TJ Slovan Rudinská (26.05. 17:00)

Rudinská sa pomaly vzďaľuje postupu. Ten je pre hostí už len teoretický, 4 kolá do konca stráca 9 bodov na prvú Starú Bystricu. Ich nedeľňajším súperom bude Podvysoká, ktorá taktiež nemá o čo bojovať. Domáci vyhrali v nadstavbe len jeden zápas. Prvý duel sa skončil 5:0 v prospech Rudinskej.

TJ Kysučan Korňa : FK Vadičov (26.05. 17:00)

Dva ambiciózne a dravé tímy si zmerajú sily v Korni. Ide síce o tabuľkových susedov, no ich rozdiel je šesťbodový. Vadičov má stále teoretickú šancu na titul, reálnejšie budú skôr boje o konkrétne priečky. Korňa je v nadstavbe doma zatiaľ neporazená.  Prvý súboj priniesol jednoznačné víťazstvo 4:1 pre Vadičov.

O umiestnenie

FK Lodno : TJ Slovan Nová Bystrica (26.05. 17:00)

Líder skupiny o umiestnenie pocestuje do Lodna na duel proti miestnemu FK. Stretnú sa dva strelecky produktívne tímy, avšak Slovan je najmenej inkasujúci, keď mu súperi podľa tabuľky o umiestnenie vsietili len 8 gólov. Lodno je doma v nadstavbe neporazené, inkasovalo len 2 góly. Prvý súboj vyšiel lepšie Novej Bystrici, tá vyhrala doma 4:0.

FK Polom Raková : ŠK Radoľa (26.05. 17:00)

Na sever Kysúc sa pozrú hráči Radole, ktorých privíta na svojom ihrisku Raková. Polom odohral 3 zo 4 stretnutí doma, toto bude jeho posledné domáce v tomto ročníku. Hosťom sa na ihriskách súperov nedarí, prehrali oba duely len o gól. Prvý zápas vyšiel víťazne klubu z dolných Kysúc 2:1.

TJ Slávia Zákopčie : FK Čadca „B“ (26.05. 17:00)

Tento súboj prinesie meranie síl dvoch opačných tímov z pohľadu hry. Zákopčie je najmenej skórujúcim mužstvom, pri 8 góloch inkasovali 24. Hostia majú kladné skóre 21:16. Čadca „B“ je na druhej priečke a naháňa Novú Bystricu, zato domáca Slávia je od poslednej priečky vzdialená len na bod. Prvý súboj vyšiel favoritovi z Čadce 4:0.

OŠK Snežnica : TJ Olešná (26.05. 17:00)

Olešná odohrá svoj zápas u najjužnejšieho účastníka 6. ligy. Snežnica v nadstavbe získala bod za remízu na Zákopčí. Druhú polovicu nadstavby odohrá v 3 prípadoch na svojej pôde. Hostia z Olešnej sú s bodmi narovnako s 3 tímami. Prvý zápas vyšiel Olešnej výsledkom 10:0, čo domáci OŠK bude chcieť odčiniť.

text: Michal Handlovský

foto: TJ Spartak Radôstka