29251218_10210853175420637_1946801969_o

Biliardová liga Čadca píše prvú kapitolu

Juraj Vrba, otec myšlienky a organizátor v jednej osobe, má plné ruky práce. Biliardová liga Čadca sa pekne rozbehla a v kvalifikačnom roku ju hráva už 20 hráčov a to ani zďaleka neuspokojili dopyt!

Juraj, ako ste spokojný s doterajším priebehom Biliardovej ligy Čadca?

Z môjho pohľadu organizátora prebieha liga celkom hladko. Je odohraných množstvo zápasov. Hráčov to zaujalo a budeme radi, keď to takto bude pokračovať. Niektorí z nich pracujú mimo republiku, tak majú ešte všetky zápasy pred sebou. Či ich stihnú odohrať do konca júna je na nich.

Priblížte nám priebeh súťaže.

Všetky zápasy sa hrajú po dohode hráčov na stole v Silent aréne Žarec. Liga je viac menej flexibilná a môže sa jej zúčastniť aj človek, ktorý pracuje v zahraničí, ak je schopný odohrať aj 14 zápasov za týždeň. Hráči si dohodnú spoločný termín, odohrajú zápasy a výsledky sa priebežne evidujú v tabuľke A a B skupiny. Musím podotknúť, že nejde o 1. či 2. ligu. Tento ročník je kvalifikačný, uvidíme na konci roka, kto bude hrať akú ligu.

Koľko hráčov evidujete a kde sa zápasy odohrávajú?

V Biliardovej lige Čadca evidujeme 20 hráčov. Záujem je väčší, ale na nultý ročník sme si netrúfli registrovať 30 ľudí. Ďalší záujemcovia budú prijatí v roku 2019. Ak ostanú všetci hráči z tohto roka, bude fungovať aj 3. liga. Tá bude automaticky pre nováčikov. Ak sa stane, že niekto nestihne odohrať zápasy načas, bude nahradený.

Na čom ešte pracujete?

Máme rozpracovaný projekt v podobe biliardovej akadémie pre mládežníkov. Chceli by sme sa aktívne venovať mladým ľuďom a dostať kysucký biliard na  vyššiu úroveň.

Fotografia zľava: Štefan Mucha, Miroslav Murčo, Juraj Vrba, Vladimír Majerík, Pavol Šamaj, Jaroslav Brinza, Jaroslav Chnúrik.

KYSUCKÝ ŠPORT