slovensko_u20_ms_kanada

B. Chromiak: Sme super partia!

Slovenská hokejbalová reprezentácia U20 kráča úvodnou fázou majstrovstiev sveta v St. Johns bez prehry. Veľká Británia a Amerika pocítili silu tímu spod Tatier, keď mu podľahli 0:11 resp. 0:6. V národnom výbere sú aj dvaja hráči z Kysúc. Tomáš Bajánek Branislav Chromiak sa pred rokom stretli vo finále slovenskej hokejbalovej extraligy U19 ako súperi, dnes spolupracujú v najcennejšom drese. V krátkom rozhovore nám autor dvoch gólov (jeden za zápas) Branislav Chromiak povedal o niečo viac.

Aká bola cesta do Kanady?

Leteli sme na dvakrát. Najprv sme prišli do Dublinu, kde sme ostali jednu noc a na druhý deň sme leteli do St. John’s. Výhodou bolo, že sme necestovali naraz tak dlho.

Ako padol váš prvý gól na majstrovstvách sveta?

Vleteli sme do zápasu ako hurikán (úsmev) Keď Miško Luhový perfektne vybojoval loptičku pred branou ja som len obišiel brankára a zavesil do prázdnej brány.

dsc_0044Čo hovoríte na partiu a náladu v tíme Slovenska?

Podľa mňa sme super partia. Už prvý zápas sa ukázala sila nášho tímu a hrali sme ako jedna rodina. Držíme sa hesla: Jeden za všetkých a všetci za jedného!

Ako by ste zhrnuli priebeh vstupného zápasu na turnaji?

Začali sme s “ľahším” súperom. Hra bola celkom dobrá, oťukali sme sa a dúfam, že proti Amerike podáme minimálne tak dobrý výkon, ako proti Veľkej Británií. (odpovedal pred zápasom)

S Amerikou ste svoje vystúpenie zvládli nad očakávanie dobre a vyhrali 0:6.

Hrali sme lepšie celý zápas. Američania boli zákernejší, ale vydržali sme, neoplácali a to nám pomohlo k víťazstvu. Aj pomer striel ukázal, že sme mali viac z hry.

Ďakujeme za rozhovor a držíme palce v ďalšom priebehu šampionátu!

Ďakujeme.

Autor: Tomáš Urbaník. Foto: Michal Runák.

KYSUCKÝ ŠPORT