babis

6 gólov v jednom zápase, neuveriteľný kúsok sa podaril Marekovi z Podvysokej

V nedeľnom zápase 21. kola VI. ligy QUICK SPORT sa v Radoli podaril hosťom z Podvysokej. Nielenže vyhrali 4:7, ale ich kanonierovi Marekovi Babišovi sa podarilo streliť do siete súpera nevídaných 6 gólov. Zaujímavosťou sú aj tri penalty domáceho družstva, ktoré premenil kapitán Radole.

S Marekom sme po zápase pripravili exkluzívny rozhovor.

Marek, gratulujem k výnimočnému výkonu. 6 gólov, v jednom zápase, čím bol práve tento zápas výnimočný že sa podaril taký kúsok?

Ďakujem veľmi pekne za gratuláciu, konečne sa nám podarilo zlomiť smolu z posledných nevydarených zápasoch, hrali sme tímovo, kde mi spoluhráči vytvorili šance v ktorých som bol takmer 100 percentný.

V drese Slovanu Podvysoká Ti to naozaj sype, keď sa obzrieš do minulosti, pamätáš si podobný gólový zápis z Tvojej strany?

Áno, je pravda že sa mi gólovo darí v Podvysokej, začo vďačím najmä spoluhráčom, ale aj výboru, ktorý nám ako kolektívu pomáha sa neustále zlepšovať. Do posledného zápasu sa mi nepodarilo streliť 6 gólov za jeden zápas z čoho som nesmierne rád a dúfam že tato forma mi vydrží čo najdlhšie.

Ako prebieha príprava strelca na zápas? A akú si mal zimnú prípravu?

Príprava nie je nejaká výnimočná, samozrejme že pred zápasom pozerám motivačné videá obľúbených futbalistov, aby som to vedel na ihrisku zúžitkovať a tak isto sa snažím relaxovať a psychicky sa naladiť na konkrétny zápas. Z môjho uhla pohľadu sme absolvovali ako tím kvalitnú prípravu a ja som na nej nechýbal, takže ju hodnotím veľmi pozitívne a dala mi veľa fyzických síl do zápasov.

Ako reagoval tréner a tím na tak vydarený zápas, aj Ťa to niečo po zápase stálo?

Tréner bol konečne nadšený, že sme hrali tímovo a vytvorili sme jednu „rodinu“ ktorá dokázala odohrať plnohodnotných 90 minút ako celok. Zatiaľ ma to nestálo nič, ale budem sa musieť spoluhráčom revanšovať na najbližšom domácom zápase.

Kto je Tvoj futbalový vzor a kde čerpáš inšpiráciu na svoj gólostroj?

Mojim najväčším vzorom je bezpochyby Messi, nakoľko mám podobne fyzické parametre ako on a snažím sa jeho fantastické stránky zužitkovať čo v najväčšej miere, aby som bol platným hráčom pre tím.

Viem, že sa vo voľnom čase venuješ aj iným športom, ako hodnotíš športové podmienky na Kysuciach?

Áno, venujem sa okrem futbalu aj aktívne tenisu a posilňovaniu. Športom ktorým sa ja venujem sú vytvorené veľmi dobré podmienky na sebarealizáciu, takže som veľmi rad že sa na Kysuciach vytvárajú podmienky pre rôzne športy.

Slovan Podvysoká dlhodobo pracuje s mládežou a Tvoji „nasledovníci“ dosahujú zaujímavé výsledky, čo by si im vedel poradiť, pripadne odkázať do ďalšej futbalovej kariéry.

Musím poznamenať že Slovan Podvysoká sa ako futbalový klub snaží pracovať s každou jednou vekovú kategóriu a snaží sa hráčov naučiť len to najlepšie, „klobúk dole“ pred ich prácou ktorú robia. Nakoľko som mladý hráč, ktorý sa stále len učí, tak je ťažké niekomu niečo odkazovať, ale hlavnou motiváciou pre chalanov by mala byť radosť z hry a chuť sa neustále zlepšovať, aj napriek tomu, že hrajú nižšiu súťaž.

Ďakujem Ti veľmi pekne a držím palce do ďalších zápasov, po tom poslednom vieš, že nič nie je nemožné…