adfasd

Zápasy proti Poľsku majú pre Patríciu Hmírovú špeciálny nádych

Ako inak, keď sa dokázala presadiť v poľskej najvyššej súťaži – extralige a minulý rok zaznamenala 24 gólov, čo znamenalo 3. miesto medzi všetkými hráčkami a prvé miesto spomedzi zahraničných futbalistiek v poľskej najvyššej súťaži. V čase, keď sa konalo reprezentačné sústredenie Slovenska a dva prípravné zápasy proti Poľsku a Rakúsku bol na programe jeden vrchol sezóny. V Poľsku sa sa všetci pripravovali na finále poľského pohára, kde Patrícia stála so svojím klubom KKS Czarni Sosnowiec pred veľkou výzvou.

Patrícia, máte za sebou krátke futbalové sústredenie so slovenskou futbalovou reprezentáciou žien. Viete nám popísať, ako prebiehalo, čo ste trénovali, či ako sa vám hralo…

Išlo o posledný prípravný kemp na ktorom sme odohrali dva prípravné zápasy pred septembrovou kvalifikáciou. Zo zápasov sme vyťažili maximum, výsledky nás tešia o to viac že sme hrali proti družstvám z vyššieho koša. Trénovali sme pod blížiacu sa kvalifikáciu a zápas proti Poľsku či favorizovanému Rakúsku boli skvelými skúškami a prognózami na to čo nás čaká. (Pozn. Red.: SVK – PL 1:0; RAK – SVK 1:1).

d3409542-d38b-4abd-b618-a1217bf807c0

S čím ste mohli byť spokojné?

Naša hra vyzerá čoraz lepšie. Dolaďujeme detaily. Dúfam že smolu sme už vyčerpali a teraz budeme pokračovať na vlne bez prehier. Bude to ťažké, lebo nemáme najľahšiu skupinu, ale urobíme všetko pre to aby sme uhrali čo najviac pozitívnych výsledkov.

Hrávate v poľskom meste Sosnowiec, aké to bolo hrať proti poľskému výberu, kde ste mali niekoľko spoluhráčok?

Zápasy proti Poľsku budú mať vždy pre mňa trochu iný nádych, keďže tu pôsobím, ale je to skôr pozitívne pretože mám väčšiu motiváciu ich poraziť.

Po reprezentačných povinnostiach na vás čakalo finále Poľského pohára. Ten zápas ste napokon prehrali 4:3 no na ihrisku sa diali veci..

Žiaľ prespali sme prvý polčas a keď sme začali konečne hrať svoju hru tak bolo už 3:0 a taký výsledok sa ťažko doháňa. Naša obrana nefungovala ako obvykle nemôžeme dostať toľko gólov. V druhom polčase sme prebrali iniciatívu stiahli sme to na 3:2 a potom prišla ďalšia rana 4:2 stiahli sme to ešte na 4:3 ale potrebovali by sme doslovne 5 minút aby sa predlžovalo.

Čo robíte v tieto dni, ako trávite leto?

Momentálne oddychujem na dovolenke. Liga bola dlha a letná prestávka je krátka, takže sa snažím oddychovať čo najviac ako sa len dá, aby som nabrala veľa potrebnej sily do novej sezóny.

POĽSKÝ POHÁR – FINÁLE

Czarni Sosnowiec – Medyk Konin 3:4 (0:3) (′51 Dżesika Jaszek, ′78 PATRÍCIA HMÍROVÁ, ′80 Martyna Wiankowska – ′8 Natalia Chudzik, ′16′, ′71 Dominika Kopińska, ′36 Anna Gawrońska)

TOMÁŠ URBANÍK, foto: P. H.