ttt

L.Litva: Prvý človek, ktorý stojí za mojimi úspechmi, je moja snúbenica

Stáť na pódiu s borcami z celého sveta, ktorý majú top formu a následne sa postaviť na stupne víťazov je pre mňa obrovské zadosťučinenie a radosť z výsledku. Ten pocit z dobre vykonanej práce, ktorú som si poctivo odmakal,“ povedal tesne po vyhlásení Vicemajster sveta v naturálnej kulturistike (175-180 cm) a bronzový medailista z kategórie +77,1 kg Ladislav Litva z LITVA fitness

61406885_920181661652990_9174832073117007872_o

Deň pred súťažou sa necítil dobre. Spal len pol hodinu a to ešte v aute. 13 hodinová cesta asi vyčerpá každého. Do hlavného preteku ostávalo niekoľko hodín. Naopak, tesne po vystúpení sa cítil najlepšie, ako doteraz. Nemal chuť sa extra najesť, alebo necítil veľkú bolesť, ale nezjedol nič sladké. Plný energie a pocitu spokojnosti sa usmieval na svet. Zaslúžene.

Srdečne blahoželáme k vášmu veľkému úspechu! Ako sa cítite bezprostredne po dosiahnutí svetového výsledku?

Ďakujem za želania. Tiež sa tešíme všetci čo sme tu! Pocity? To bol mix pocitov, ťažko ich opísať. Viete, keď stojíte proti momentálne top pripraveným závodníkom na svete a na krk vám vešajú striebornú medailu keď ste porazili aj talentovaného talianského šampióna v najťažšej váhovej kategórii. To musíte zažiť – Úžasný pocit!

Kde by ste zaradili tieto medaily a veľký úspech?

Medzi ostatné samozrejme! (úsmev) Pre mňa je to TOP úspech. Nakoľko som ešte v januári uvažoval, či ísť, ide o veľké zadosťučinenie pre mňa a mojich najbližších. Bez ľudí okolo mňa by nebolo nič.

jjj

Čo máte v pláne teraz?

Ostávame v Taliansku. Prvý človek, ktorý stojí za mojimi úspechmi, je Moja snúbenica. Miška by presne vedela rozprávať o tom, čo to je príprava kulturistu. Väčšina ľudí nevidí to pozadie, ktoré je za formou kulturistu. Nevidia tie rozhodnutia. Nedávajú takú obetu, nervy, atď.. Kulturistika je o prístupe, správnej životospráve, odriekaní si a veľkej obete nielen kulturistu, ale aj jeho najbližších. Za to si moja polovička zaslúži veľkú vďaku a lásku. Je môj poklad najväčší. Chcem jej všetko vynahradiť. Milujem ju a som šťastný, že je pri mne.

Na koho ešte myslíte, keď sa rozprávame o vašich úspechoch?

Všetkým, čo mi úprimne fandili sa chcem veľmi poďakovať. Sú to ľudia s ktorými spolupracujem. Ktorí mi odľahčia keď potrebujem. Som veľmi vďačný za svoju priateľku, rodičov, kolegov v práci či vo fitness centre. Veľmi si vážim rady a priateľstvo Richarda Duháčeka a Lukáša Topinku. Sme celkom dobre zohratý tím.

TOMÁŠ URBANÍK, foto: archív L.L. a Durajphoto

KYSUCKÝ ŠPORT