svrcinovec

MFLJ: Svrčinovec zdolal aj CVČ PW!

Po týždňovej prestávke sa v štvrtok, 23. 11. 2017 v športovej hale Pratex odohralo 7. kolo Mestskej florbalovej ligy juniorov. Videli sme 4 súťažné zápasy, ktoré potvrdili skvelú formu Svrčinovca a ďalšie 2 výhry Zákopčia, ktoré sa už dostalo na 2. miesto v priebežnej tabuľke. Prvýkrát v sezóne sme zaznamenali výsledok 0:0, čo spôsobilo nižší celkový počet gólov v tomto kole, dohromady len 22 gólov. Strelecky najúspešnejší boli 5 gólový Alexander Hordynsky (ZŠ Zákopčie), 4 gólový Patrik Šichman (ZŠ Svrčinovec) a 3 gólový Denis Šopor (ZŠ Zákopčie).

ZŠ Komenského – ZŠ Zákopčie 0:3  (0:0, 0:3)

Prvý zápas kola ponúkol súboj o stred tabuľky, priebežne piateho a štvrtého tímu ligy. ZŠ Komenského zatiaľ malo vyrovnanú bilanciu, 3 výhry a 3 prehry. ZŠ Zákopčie malo pozitívnejšiu  bilanciu, 3 výhry a len 2 prehry. Zaujímavosťou bolo, že v 6. kole chlapci zo ZŠ Komenského svoj zápas  prehrali, naopak chlapci zo ZŠ Zákopčie svoje 2 zápasy vyhrali a dostali sa do hernej pohody. Prvý polčas sa očakávane niesol v celkom vyrovnanom duchu, žiadnemu tímu sa nepodarilo prekvapiť a rýchlo skórovať. Brankári a obrany oboch tímov likvidovali potenciálne nebezpečné strely a tak prvý polčas skončil bezgólovou remízou 0:0. Po prestávke bola badateľná zvýšená snaha o zlom v zápase, hlavne chlapci zo Zákopčia pridali a zvýšili zápasové tempo čo nakoniec prinieslo gólové rozuzlenie zápasu. Postupne v priebehu druhého polčasu  sa 3 hráči Zákopčia zapísali do streleckej listiny. Najaktívnejším bol dvojbodový Denis Šopor, ktorý asistoval pri dvoch góloch svojho tímu. Chlapci zo ZŠ Komenského nedokázali ani raz prekonať súperovho brankára a tak výsledné skóre bolo 3:0 v prospech ZŠ Zákopčie. To bola ich 3 výhra v rade, začala sa nová víťazná séria?

ZŠ Svrčinovec – CVČ Power Wings  6:4  (2:1, 4:3)

Zápas číslo 2 bol súboj o špicu tabuľky, priebežne prvého a tretieho tímu ligy. ZŠ Svrčinovec má zatiaľ neskutočnú bilanciu, 6 výhier a žiadna prehra. CVČ Power Wings malo tiež výrazne pozitívnu bilanciu, 4 výhry a len 1 prehra. Stretnutie môžeme označiť ako derby kola s prísľubom ofenzívneho florbalu. Oba tímu predpoklady naplnili a diváci sledovali zaujímavý a napínavý zápas. Prvý polčas  z pohľadu vývoja zápasu môžeme rozdeliť na prvú časť a druhú časť. V prvej časti boli dominantnejší florbalisti zo Svrčinovca, ktorí  mali častejšie loptičku na hokejkách, diktovali tempo hry a dokázali streliť 2 góly. V druhej časti prvého polčasu sa častejšie presadzovali florbalisti z CVČ, v 8. minúte sa im podarilo streliť ich prvý gól. Celkové polčasové skóre bolo 2:1 v prospech Svrčinovca. Úvod do druhého polčasu opäť lepšie vyšiel florbalistom zo Svrčinovca, keď pridali 2 rýchle góly a priebežné skóre bolo 4:1. Odpoveď zo strany CVČ prišla celkom rýchlo a už v polovici druhého polčasu po dvoch ich rýchlych góloch bolo priebežné skóre 4:3. Črtala sa dráma až do konca. Rozuzlenie prišlo v 8. minúte, keď výhru v zápase strhli na svoju  stranu florbalisti zo Svrčinovca. Podarilo sa im za jednu minútu dvakrát skórovať a zápas bol rozhodnutý. CVČ pridalo ešte jeden gól, ale to už bola len kozmetická úprava. Na neudržanie boli bratia Šichmanovci zo Svrčinovca, 4 bodový Patrik Šichman, ktorý strelil 4 góly a dokonca 5 bodový Martin Šichman, ktorý strelil 1 gól, a pridal 4 asistencie. Na druhej strane sa dvakrát presadil Jakub Švík. Celkové skóre bolo 6:4 v prospech ZŠ Svrčinovec. Toto už bola ich 7. výhra v rade, nájdu premožiteľa v tomto ročníku?

ZŠ Zákopčie – ZŠ Oščadnica 8:1 (4:1, 4:0)

V treťom zápase kola sa stretli tímy s opačnými starosťami. Zákopčie, ktoré sa nieslo na víťaznej vlne,  3 víťazstva v rade a postupný prienik na vyššie priečky. Naopak Oščadnica, ktorá mala na svojom konte len 1 výhru, ale už 3 prehry a postupný pokles v tabuľke. Predzápasová prognóza favorizovala na výhru  ZŠ Zákopčie, i keď  to už bol ich druhý zápas v tomto kole. Prognóza sa začala napĺňať už od prvých minút. Priebeh prvého polčasu opticky vyzeral celkom vyrovnaný, útočné akcie sa striedali zo strany na stranu. Ale skóre sa menilo viac menej iba na jednej strane, čo sa ukázalo ako kľúčové. Chlapci zo Zákopčia strelili svoj 1. gól už v druhej minúte a do polčasu pridali ešte ďalšie 3 góly. Až v poslednej minúte prvého polčasu chlapci z Oščadnice dokázali streliť svoj 1. gól, ktorý nakoniec bol ich jediný v celom zápase. Polčasové skóre bolo 4:1 v prospech ZŠ Zákopčie. V druhom polčase sa žiadna dráma neuskutočnila, priebeh len potvrdil gólovú prevahu ZŠ Zákopčie, ale aj ich fyzickú pripravenosť. Postupne chlapci z Oščadnice nedokázali čeliť rýchlosti a presnosti chlapcom zo Zákopčia, ktorí pridali ďalšie štyri góly a o výsledku bolo rozhodnuté. Hrdinom ZŠ Zákopčie sa stal 7 bodový Alexander Hordynsky, ktorý strelil 5 gólov a pridal 2 asistencie. Jediným strelcom ZŠ Oščadnica bol Samuel Trúchly. Celkové skóre bolo 8:1 v prospech ZŠ Zákopčie a ich víťazná séria sa natiahla už na 4 zápasy. Bude pokračovať aj ďalších kolách?

ZŠ Zborov nad Bystricou – Gymnázium Čadca 0:0 (0:0, 0:0)

Posledný zápas priniesol súboj tímov, ktoré sa nachádzajú v spodnej časti tabuľky, ale v posledných zápasoch si pripísali svoje prvé výhry a ukázali zlepšenú hru. ZŠ Zborov nad Bystricou zatiaľ mala mierne negatívnu bilanciu, 2 výhry a 3 prehry. Gymnázium Čadca malo negatívnejšiu  bilanciu, len 1 výhra a až 5 prehier. Predzápasovým miernym favoritom bol Zborov nad Bystricou. Zápas sa začal svižne, chlapci zo Zborova sa snažili určovať tempo hry a vytvárať si nebezpečnejšie šance. To sa im darilo, ale občasné kontry zo strany Gymnázia neustále hrozili. Ani jeden tím nedokázal vymyslieť kombináciu či vyslať strelu, ktorá by bola gólová a preto polčasové skóre bolo 0:0 s možnosťou uspieť pre oba tímy. Druhý polčas taktiež ponúkol rýchly florbal so snahou o strelenie gólu. Asi najväčšiu šancu Zborova spálil ich kapitán, keď sa dostal do samostatného úniku a trafil len tyčku súperovej brány. Ani ostatné nebezpečné strely či už Zborova alebo Gymnázia neboli gólové. Tak hlavnými hrdinami svojich tímov sa stali brankári, ktorí si udržali čisté kontá, zo ZŠ Zborov nad Bystricou to bol Oliver Vadinský a z Gymnázia Čadca to bol Marek Tománek. Celkové skóre 0:0 pripomínalo skôr futbalový výsledok. Ktorému tímu sa bude v ďalších kolách viac dariť?

TRUMI

Tabuľka po 7. kole

#   tím                             Z         V         R         P          S          B

1. ZŠ Svrčinovec            7         7         0          0          41:11    14
  2. ZŠ Zákopčie               7          5         0          2          26:12   10
  3. ZŠ Rázusová              7         4         0          3          30:23    8
  4. CVČ Power Wings    6         4         0          2          30:26   8
  5. ZŠ Komenského       7         3          0          4          21:22    6
  6. ZŠ Zborov nad B.     6         2          1          3          10:18     5
  7. Gymnázium              7         1           1          5          14:24     3
  8. ZŠ Oščadnica            5         1          0          4          6:20      2
  9. Florbalová škola      4         0          0          4          5:27      0