2-kolo

MFLJ: Drahňák a Mlkvík dali hetrik!

Vo štvrtok, 5. októbra 2017, sa v športovej hale Pratex odohralo 2. kolo Mestskej florbalovej ligy juniorov (MFLJ). V štyroch súťažných zápasoch sme videli až 26 gólov! V porovnaní s 1. kolom je to o rovných 10 gólov viac. Keďže sa darilo strelcom, zaznamenali sme prvé hetriky!  Jeden zo ZŠ Oščadnica a druhý v ZŠ Komenského.

ZŠ Rázusova – ZŠ Zákopčie 3:1  (1:1, 2:0)

Prvý zápas priniesol súboj dvoch neporazených tímov z 1. kola. Najdôležitejšou otázkou bolo, kto ostane neporazený. Už v 2. minúte viedlo Zákopčie 1:0 vďaka svojmu najlepšiemu hráčovi Alexandrovi Hordynskému. Odpoveď zo ZŠ Rázusova bola vcelku rýchla. Už v 3. minúte sa menil stav na 1:1, ktorý vydržal až do konca polčasu. Rýchly a úspešný nástup do druhého polčasu sa ukázal ako rozhodujúci, chlapci zo ZŠ Rázusova, skórovali ešte dvakrát a zároveň už  nedovolili skórovať Zákopčiu. Takže výsledok 3:1 hovoril v prospech ZŠ Rázusova. Svoj tím potiahli bratia Hlavovci, kapitán Ivan Hlava zaznamenal gól a asistenciu. Jaro Hlava mal rovnaký podiel na víťazstve svojho družstva (1+1).

ZŠ Oščadnica – Gymnázium Čadca  4:2 (2:2, 2:0)

Druhý zápas kola ponúkol súboj nováčika v lige, ktorý už má 2 prehry na svojom konte a chlapcov z Gymnázia, ktorí v 1. kole ešte nezasiahli do hry. Zápas bol plný nasadenia a súbojov. Už v 1. minúte zápasu Oščadnica vyslala gólovú strelu na súperovu bránu. Najzaujímavejší okamih 1. polčasu prišiel v priebehu 7. a 8.minúty, kedy diváci mohli vidieť rýchly sled 3 gólov. Polčasové skóre ukazovalo 2:2. Druhý polčas sľuboval vyrovnaný súboj až do konca. Ale väčšiu túžbu po víťazstve ukázali chlapci z Oščadnice, ktorým sa podarilo ešte dvakrát skórovať v 2. polčase. Súper už nebol úspešný a tak konečné skóre bolo 4:2 pre Oščadnicu. Bolo to jej historicky prvé víťazstvo v súťaži, k čomu jej samozrejme gratulujeme. 3 gólovým hrdinom svojho tímu sa stal kapitán Oščadnice Miroslav Drahňák a netreba zabudnúť aj  na 3 gólové asistencie od Kristiána Kulasa.

Devils Florbalová škola – CVČ Power Wings 2:6 (2:4,0:2)

V treťom zápase sa predstavili tímy, ktoré v 1. kole ešte nehrali. A zároveň aj druhý nováčik tohtoročnej ligy CVČ Power Wings, takže nielen diváci, ale aj súperi boli zvedaví na ich výkon. Pozitívny dojem z hry nováčika začali potvrdzovať aj pribúdajúce góly v sieti Devils. Celkovo padlo 6 gólov v 1. polčase, takže nasedenie a tempo hry bolo na veľmi slušnej úrovni. Polčasové skóre ukazovalo nádejné vedenie pre CVČ Power Wings v pomere 4:2. V druhom polčase po ďalších dvoch góloch chalanov z CVČ  sa zápas zlomil a nováčikovké výsledkové prekvapenie bolo na svete, víťazstvo CVČ Power Wings v pomere 6:2. Svojím výkonom zaujal kapitán víťazného tímu Samuel Sekerka, ktorý zaznamenal 2 góly a 2 asistencie. Úspešne mu sekundoval spoluhráč z tímu Tomáš Tomaník s 2 gólmi a 1 asistenciou.

ZŠ Komenského – ZŠ Zborov nad Bystricou 6:2 (4:0, 2:2)

Posledný zápas tohto kola bol taktiež bohatý na pekné akcie a góly. Stretli sa v ňom tímy, ktoré v prvom kole nezvíťazili. Takže otázka znela, kto zvíťazí a pripíše si prvé body do tabulky. Zápas sa v niesol v útočnom duchu k čomu prispeli rýchle góly chlapcov zo ZŠ Komenského, ktorí sa presadili najmä z väčších vzdialeností. Polčasové skóre bolo 4:0 pre ZŠ Komenského. Chýbajúce štastie na strane Zborova sa počas zápasu viackrát ukázalo, ako napríklad pri  nepremenenom  trestnom strieľaní alebo 3 nevyužitých presilových hrách. Druhý polčas taktiež priniesol 4 góly, ale rovnomerne rozdelené, za Zborov sa presadil ich 2 gólový kapitán Milan Hacek. Čadčiansky tím potiahol ich 3 gólový strelec Samuel Mlkvík. Zápas skončil víťazstvom ZŠ Komenského v pomere 6:2.